Recenze

8 skvělých knih, které by měly být na seznamu každé čtenářky

8 skvělých knih, které by měly být na seznamu každé čtenářky

Pokud patříte mezi vášnivé čtenářky a čtete vše od červené knihovny až po detektivky, máme pro vás pár knížek, které by na vašem čtenářském seznamu rozhodně neměly chybět. Tady je náš výběr knížek, které vás inspirují, rozesmějí, možná i rozpláčou.

Hana – Alena Mornštajnová

Pokud hledáte knížku, kterou přečtete jedním dechem a zanechá ve vás hlubokou stopu, sáhněte po Haně od české autorky Aleny Mornštajnové. Knížka je plná hrůz a utrpení, přesto se vám bude číst lehce. Až přečtete poslední stránku a poslední řádek, věřte, že zůstanete ještě několik minut beze slov a s otevřenými ústy koukat před sebe.

Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je zkrátka srdcovka nejednoho čtenáře či čtenářky. Kdykoliv se k téhle knížce vrátíte, objevíte v ní něco nového, čeho jste si předtím nevšimli. Knížka je plná moudrosti a krásy.

Muž, který sázel stromy – Jean Giono

Chcete-li si přečíst knížku, která pohladí vaši duši, sáhněte po díle Muž, který sázel stromy. Knížka je útlá, přečtenou ji budete mít za chvíli, ale přesto vám dá víc, než některá mnohem tlustší díla. Je to inspirativní příběh o tom, že pokud člověk chce, dokáže všechno na světě.

Zdeněk Jirotka – Saturnin

Zasmát se můžete u díla Zdeňka Jirotky s názvem Saturnin. Možná znáte stejnojmenný film, ale věřte, že ani knížka vás nezklame. Sluha Saturnin má styl, ničeho se nebojí a jeho nápady vás zaručeně rozesmějí.

Patrik Hartl – Okamžiky štěstí

Trochu netradiční čtení nabízí dvojromán Patrika Hartla. Jsou to vlastně dvě knížky v jedné a vy si můžete vybrat, zda vše nejprve prožijete spolu s Veronikou nebo zda se do čtení pustíte z druhé strany a příběhem vás bude provázet její bratr Jáchym.

Hana Körnerová – Heřmánkové údolí

Dejte šanci i jiným českým autorkám, než známé Radce Třeštíkové, a pořiďte si do knihovny Heřmánkové údolí od Marie Körnerové. Hned první stránky vás vtáhnou do příběhu Anny, která to v životě neměla jednoduché. Ocitnete se v Heřmánkovém údolí a budete sledovat nesmírně silnou a statečnou ženu, která se nenechala zlomit nepřízní osudu.

Jo Nesbo – Netopýr

Pořádná kriminálka v našem seznamu knih nesmí chybět, a tak doporučujeme kriminální sérii, ve které je hlavním protagonistou trochu nekonvenční detektiv Harry Hole. Spolu s ním můžete pomalu začít rozplétat zamotaný kriminální příběh.

Markus Zusak – Zlodějka knih

Nechte Smrt vyprávět, co se stalo během 2. světové války dívence jménem Liesel, ale i spoustě dalším lidem. Uvidíte, že nebudete litovat.