Móda

Nejkrásnější šaty na světě: Které to jsou v roce 2024?

Nejkrásnější šaty na světě: Které to jsou v roce 2024?

Která žena by si nechtěla připadat jako princezna? Jsou róby, které svým zpracováním jednoduše vešly do dějin. Které to jsou?

Nejkrásnější šaty na světě

Nejkrásnější šaty mají společné to, že se jedná o díla světově proslulých návrhářů. Jejich výroba je zpravidla náročná časově a pro jejich ušití byly použité ty nejexkluzivnější materiály.

To se samozřejmě promítá i do ceny těchto kousků, která běžně dosahuje hodnoty v řádech milionů dolarů. Vídat podobné luxusní róby můžete na červeném koberci, oblékají je ty nejslavnější světové krásky.

  • The Nightingale of Kuala Lumpur od Faisala Abdullaha
  • Abaya od Debbie Wingham
  • Net dress od Elie Saaba

The Nightingale of Kuala Lumpur od Faisala Abdullaha

The Nightingale of Kuala Lumpur jsou jedinečné šaty, které navrhl Faisal Abdullah. Stalo se tak už v roce 2009. Poprvé se tento exkluzivní model představil na STYLO Fashion GrandPix KL.

Nádherný model však dosud nebyl překonán hlavně kvůli své ohromující ceně, společenská róba v červené barvě vyjde na jen těžko uvěřitelných 30 milionů dolarů. Vzhledem k tomu že je ušita z karmínového hedvábí a taftu a je v ní všito více než 750 pravých diamantů, se nicméně vysoké ceně rozhodně nelze příliš divit. Hmotnost největšího kamene činí dokonce 70 karátů.

Abaya od Debbie Wingham

Návrhářka a designérka Debbie Wingham vzbudila pozdvižení i se svým adventním kalendářem, za který jistý nejmenovaný klient zaplatil něco přes 9 milionů eur. Tato dáma se na zámožnou klientelu specializuje, není tak divu, že ve svém repertoáru má i jedny opravdu zajímavé šaty.

Luxusní černé plátno je vyšívané zlatými nitěmi a zdobené dvěma diamanty. Při tvorbě byly použity bílé, černé a nejvzácnější červené diamanty. Tradiční muslimský oděv byl představen na společenské akci v jednom z elitních dubajských hotelů.

Net dress od Elie Saaba

Ikonické net dress z dílny libanonského návrháře oblékla herečka Halle Berry na udílení Academy Awards v roce 2002. Na vínových šatech tvoří dominantní prvek síťovina a výšivka. Rafinovaný střih šatů odhalil na červeném koberci hereččiny křivky a ponechal současně dostatek prostoru pro fantazii.

Časopis Cosmopolitan o modelu referoval nadšeně jako o jedněch z nejlepších oscarových šatů všech dob. A návrháři, který už v té době šil například pro jordánskou královnu, přinesla okouzlující róba celosvětovou popularitu.