DalšíNezařazené

Nejhorší dcery podle jména: na tyto 3 pozor

Nejhorší dcery podle jména: na tyto 3 pozor

Je velmi složité jednoznačně určit nebo také pojmenovat hranici mezi nejlepší a nejhorší dcerou. S každým českým jménem se však pojí určité vlastnosti jeho nositelky nebo nositele, na základě kterých můžeme nejhorší dcery podle jména určit. Přesto je však nutné následující výčet brát s rezervou, protože se nejedná o vědecky podložené informace.

Matylda

Nositelka jména Matylda má vysokou vnitřní sílu a obvykle dostane to, po čem její srdce touží. Může však být také velmi nekompromisní, nespravedlivá a toužící po prvenství ve všem, co dělá. Proto tedy mohou lidé Matyldu soudit jako nejhorší dceru podle jména, se kterou budou v rodině časté spory ohledně její tužby po nezávislosti a neustálém vítězství.

Význam jména Matylda: Nádherné jméno germánského původu s významem hodícím se k našemu výčtu možných vlastností Matyldy – přeložit jej totiž volně můžeme jako mocná bojovnice.

Petra

Pokud mít nejlepší dceru pro vás znamená, aby se co nejdéle držela rodinného hnízda a vy ji měli stále na blízku, neměli byste ji pojmenovat právě Petra. Nositelka tohoto jména totiž bude chtít ve svém životě dokázat velké věci a bude vždy bojovat o to, aby se jí to podařilo. To s sebou nese riziko brzkého odchodu z domova nebo přestěhování se do daleké země za kariérou.

Význam jména Petra: Jméno řeckého původu se opět shoduje s možnými vlastnostmi jeho nositelek, protože ve volném překladu jméno Petra znamená skálopevná a neoblomná.

Žofie

Jako dítě Žofie při výchově může vyžadovat hodně trpělivosti ze strany rodičů, a proto ji mohou lidé považovat za nejhorší dceru podle jména. Může být velmi neposedná, příliš živá a hyperaktivní. Je vhodné dceru narozenou jako Žofii motivovat ke sportovním aktivitám nebo ke studiu, kde najde své uplatnění.

Význam jména Žofie: Volný překlad jména Žofie můžeme z řečtiny chápat jako moudrá či moudrost.