Další

Jména, která přitahují půvab: 5+3 krásných možností

Jména, která přitahují půvab: 5+3 krásných možností

Jméno má nad našim životem obrovskou moc. Sice nedokáže předurčit, co se nám v životě stane, má ovšem moc ovlivnit, jak budeme sami sebe vnímat my i jak nás uvidí naše okolí. Proto pokud vybíráte svým potomkům jméno, promyslete si dobře i jeho význam. My pro vás dnes máme pět českých a tři zahraniční jména, která přitahují půvab. Jaké z nich se stane vaším favoritem?

Jména na vzestupu

Mezi půvabná ženská jména patří například Sofie. V České republice jde o poměrně neobvyklé jméno. Jeho obliba však v posledních letech roste. Jejich věkový průměr činí pouze 7 let, což naznačuje, že jde o poměrně trendy jméno poslední doby. Mezi jména, která přitahují půvab, jsme rovněž zařadili Emu. Jde o jméno plné mladistvého šmrncu a energie. U nás jej nosí přes dvanáct tisíc žen o věkovém průměru 11 let.

Oblíbená klasika

Téměř čtyřicet tisíc žen a dívek u nás má v občance zapsané jméno Nikola. Jde o sedmdesáté páté nejčastější jméno. Velmi podobně je na tom i další, které jsme vybrali. Jméno Klára pochází z latiny a znamená světlá či jasná. Věkový průměr všech nositelek je 23 let, tedy o tři roky víc než u Nikol. Jako poslední české jméno jsme se rozhodli zvolit Anetu. I v tomto případě jde o jméno pro mladé ženy. Jejich věkový průměr činí 18 let.

V zahraničí vedou tato

Význam jména Elena je stejný jako u Kláry. Odkazuje se ke světlu. Ani v Česku nejde o tak neobvyklou volbu. Nosí jej téměř pět a půl tisíce žen a dívek. O mnoho neobvyklejší bude jméno Isabella, které se umístilo až na 526. místě. Pokud se však poohlížíte po něčem zcela neokoukané, přesto spojeném s půvabem, pak vám můžeme doporučit Laylu. Toto původem arabské jméno znamená noční a u nás žije pouze 48 jeho nositelek.