Další

Nemohla jsem mít děti, proto jsem se vychovala dceru manžela a jeho milenky

Nemohla jsem mít děti, proto jsem se vychovala dceru manžela a jeho milenky

Petra je dnes dvaačtyřicetiletá žena. Na svět přišla v hlavním městě, kde také vystudovala. Během svých vysokoškolských let potkala na fakultě i svého budoucího manžela. Martin se věnoval historii a Petra se toužila stát učitelkou angličtiny nebo překladatelkou. Jejich vztah začal intenzivně a venkovní procházky brzy vystřídalo společné bydlení. První rok spolu strávili na vysokoškolských kolejích, v červnu po zkouškách se však přesunuli na vlastní byt.

Začátky byly zalité sluncem

Aby si nákladné bydlení v Praze mohli dva studenti dovolit, nemohli se spoléhat pouze na měsíční příspěvky rodičů. Petra začala po večerech doučovat středoškolské studenty angličtinu a Martin nastoupil do korporátní firmy na místo asistenta ředitele. Skloubit studium, práci a společný čas se jim zpočátku dařilo poměrně dobře. V létě odjeli na první velkou společnou dovolené, z níž si Petra přivezla nečekaný suvenýr ve formě zásnubního prstýnku.

Po svatbě přišel zlom

Podle plánu chtěl mladý pár uzavřít sňatek hned následující jaro. Kvůli státním závěrečným zkouškám však museli mladí studenti své plány načas odložit. Když si skutečně řekli „ano“, tvořili spolu pár již téměř čtyři roky. Oba tehdy pracovali a obývali svůj vlastní byt pořízený za vysokou hypotéku. Mladí manželé toužili po rodině, a proto se rozhodli, že si pořídí potomka.

Dlouhá cesta k otěhotnění

Ani jeden z nich nepředpokládal, že by jim vlastní dítě nemělo být dopřáno. Přesto každý měsíc znovu a znovu zjišťovali, že ani tentokrát se jejich snaha nevyvedla. Trvalo to takřka dva roky, než Petra uviděla na těhotenském testu dvě čárky. Oba manželé měli obrovskou radost, kterou však velmi brzy následovalo zklamání. Toto těhotenství i dvě další skončily neúspěchem. Petra si po vyslechnutí verdiktu lékařů musela přiznat: „Nemohla jsem mít děti.“

Dítě z nečekaného zdroje

Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné. Náročná situace kolotoče snahy o početí, zklamání z neúspěchů a napětí mezi partnery vehnala Martina do náruče jiné ženy. Šlo o mladou kolegyni, kterou potkal v práci. Petra jeho zálet brzy odhalila. A přestože se nevěrný manžel dušoval, že šlo jen o povrchní a jednorázovou záležitost, nezůstal tak docela bez následků.

Jdu na potrat!

Po několika týdnech mladá kolegyně za Martinem přišla s pozitivním výsledkem těhotenského testu. Muži se zatmělo před očima. Měl strach, že přijde o svou milovanou ženu, nebo nechá své dítě vyrůstat bez otce. Kolegyně však o dítě zájem neměla. Chtěla, aby jí Martin pomohl zařídit interrupci. Ten si vše nechal projít hlavou a doma se, celý zoufalý, se vším svěřil vlastní ženě.

Nesuďte mě. Nemohla jsem mít děti…

Petra byla v šoku, ale o Martinově úletu už předtím věděla. Netrvalo dlouho a přišla s nápadem. Martin druhý den nabídl své mladé kolegyni tučný obnos, pokud dítě odnosí a po jeho narození se vzdá rodičovských práv ve prospěch jeho jako otce. A tak se také stalo. Nikdo z okolí neví, jak manželé ke své dceři přišli. Petra předstírala těhotenství, čímž zmátla i blízkou rodinu. Dnes už jejich holčička chodí do školy a všichni tvrdí, že vypadá jako by Petře z oka vypadla. Oba rodiče ji zahrnují bezpodmínečnou láskou.

Sen nebo noční můra

Tento způsob sice není v Česku nelegální, nicméně spadá do „šedé“ kategorie. Jelikož manželé si své dítě mladé kolegyni zaplatili, mohli by čelit obvinění z obchodování s dětmi. Na jednu stranu tak žijí velmi spokojeně svůj rodinný sen, na druhou stranu se ale uprostřed noci budí obavami, že se biologická matka přihlásí o svá práva a dceru bude chtít jednoho dne k sobě. Rodinné právo je totiž spletité a jen skutečný odborník by dokázal předvídat, jak by taková tahanice o dítě mohla dopadnout.