Další

3 jména, která přitahují laskavost: tohle jsou největší lidumilové!

3 jména, která přitahují laskavost: tohle jsou největší lidumilové!

Rodiče nad výběrem jména pro své potomky tráví poměrně dost času. Jméno, které nám dali, silně ovlivňuje naši osobnost, chování, popularitu i pracovní uplatnění. Některá jména mohou vyvolávat v ostatních pocit jakési vyvolenosti nebo naopak hlouposti. Určitá z nich jsou poté spojována s povahovými rysy jako je náladovost, arogance nebo upřímnost a laskavost. Jméno má zkrátka vlastní karmu. Máme pro vás tři jména, která přímo září laskavostí. 

Agáta

Agáty slaví svátek 14. října. Toto křestní jméno pochází z řečtiny a jeho význam se překládá přímo jako „laskavost”. Lidé se k ní obraceli se svými prosbami a stala se tak patronkou pomoci a podpory. 

Toto jméno je přímo předurčeno pro srdečnou ženu, která by se pro své okolí rozdala. Tato ochota a přívětivost také může být jistým úskalím, jelikož jí život pro její dobré srdce uštědří nejednu ráno a postaví do cesty řadu překážek. Kromě laskavosti však toto jméno v sobě skrývá i pevnou vůli a výdrž, díky kterým si s těmito obtížemi lehce poradí. 

Barbora

Její jmeniny připadají na 4. prosince. Barbora patří mezi křesťanské světice a je zobrazována jako laskavá a obětavá žena. Tyto vlastnosti se také promítají do povahy nositelek tohoto jména. 

Jsou oddané svým blízkým a udělají pro ně vše, co mohou. Zastávají se slabších či nemohoucích a s láskou o ně pečují. Nejčastěji se tyto ženy realizují v pozicích, jako jsou pečovatelky, lékařky nebo advokátky, které bojují za lepší a spravedlivější svět. 

Ema

Nositelky tohoto jména slaví svátek 8. dubna a jeho význam odpovídá pečující a vroucí ženě. Její osobnost má jakousi tajemnou jiskru. Dokáže rozzářit celou místnost a lidé ji mají obecně rádi pro její dobrosrdečnost a laskavost. 

Od narození je předurčena pomáhat potřebným. Sama si však o pomoc říct neumí. Nechce být pro druhé zklamání nebo přítěží. Může mít potíže s vyjadřováním citů a vlastních názorů vůči partnerovi nebo nadřízenému.