Další

Věci v domácnosti, které přitahují smůlu: těchto 3 se zbavte

Věci v domácnosti, které přitahují smůlu: těchto 3 se zbavte

Některé předměty přináší podle mnohých kultur štěstí, jiné ale naopak smůlu. Neštěstí vám zajistí například otevřený deštník v interiéru. To ale neznamená, že se musíte zbavit každé drobnosti, která má špatnou pověst. Vždy záleží jen na tom, zda podobným pověrám věříme nebo ne. Vybrali jsme pro vás tři věci v domácnosti, které přitahují smůlu. Máte některou z nich?

Žebříky

Žebříky patří mezi věci v domácnosti, které přitahují smůlu. Možná jste o této pověře nikdy neslyšeli, ale někteří lidé věří, že projití pod žebříkem opřeným pro střenu vám zařídí neštěstí. Nemůžeme asi říct, zda to je nebo není pravda. Každopádně ale pod žebříky nikdy neprocházejte. Je to velký risk s ohledem na vaši bezpečnost. Nejen, že se na vás totiž může zřítit žebřík samotný, ale především člověk, který na něm stojí.

Střepy

V některých kulturách přinášejí střepy štěstí. I proto novomanželé po obřadu společně zametají střepy rozbitého talíře. To však neplatí o střepech z rozbitého zrcadla. Prasklé zrcadlo vám naopak může přinést podle pověr až sedm let smůly. Zajímá vás, proč tomu tak je?

Lidé v minulosti totiž věřili, že zrcadlo neodráží nejen naši tvář, ale i duši. A proto rozbití zrcadla znamenalo vlastně i roztříštění duše. A pokud sami sebe přesvědčujete, že rozbité věci jednou opravíte, pak vězte, že když jste to neudělali doteď, nestane se tak nikdy. Zbavte se rozbitých věcí a udělejte místo na jiné.

Černé kočky

Kočky jsou miloučká stvoření. Pokud je máme dobře ochočené, jsou to skutečná zlatíčka. Ty s černým kožíškem však nemají mezi lidmi dobrou pověst. Pokud vám například projde černá kočka přes cestu, uděláte lépe, když se otočíte a změníte směr. Někteří se dokonce domnívají, že smůlu přináší černou kočku, byť jen vidět. Přestavte si, jaké to je s jednou bydlet. Některé kultury však vnímají černé kočky naopak jako symbol štěstí.