Vlasy

Sestřihy, které přitahují štěstí. 3 typy účesů, které mohou zlepšit váš život

Sestřihy, které přitahují štěstí. 3 typy účesů, které mohou zlepšit váš život

Vědecky není nijak podloženo, že by určité střihy přitahovaly štěstí. Nicméně existují tradice a mezi lidmi se šíří pověry o střizích vlasů, které mohou přinášet úspěch a štěstí v nejrůznějších oblastech života. Toto jsou sestřihy, které přitahují štěstí. 

1. Dlouhé vlasy

V některých kulturách lidé věří, že dlouhé vlasy jsou symbolem síly a vitality. Člověk, který má dlouhé vlasy, ať je to muž nebo žena, má všechny předpoklady k tomu, aby v životě uspěl. Dlouhé vlasy navíc působí velmi přirozeně, což je spojováno se souzněním a harmonií s přírodou, která je takovému člověku nakloněna. Konkrétně u žen jsou dlouhé vlasy spojovány s přitažlivostí a štěstím v lásce.

Žena s dlouhými vlasy jdoucí skrze pole slunečnic.

2. Šťastný střih vlasů

V určitých kulturách existují pověry a tradice spojené s konkrétním tvarem účesu, který přitahuje a symbolizuje štěstí. Takový střih vlasů je spojován také s rituály, které se dodržují během stříhání. Podobné tradice se dodržují například v Africe, kdy jsou ženám i mužům z vlasů splétány tenké copánky, které mají přitahovat pozitivní energii a zprostředkovávat ochranu před negativními energiemi. Šťastný střih vlasů není obecně definován. Jeho tvar se může lišit na základě kultury, osobního přesvědčení nebo se může inspirovat symboly štěstí, jako jsou motýli, hvězdy, nebo květy.

3. Stříhání v určité fázi měsíce

Sestřihy, které přitahují štěstí, jsou takové, které jsou stříhány v určitých fázích měsíce. Takový střih přináší do života člověka nejen štěstí, ale také podporuje osobnostní růst. Některé kultury například věří, že pokud si ostříháte vlasy za úplňku, podpoříte růst vlasů, které porostou rychleji, budou silnější a zdravější. Někdo zase věří, že ostříhá-li si vlasy během couvajícího měsíce, odstraní ze svého života škodlivé vlivy a zmírní lámavost vlasů.

Žena pokládající obličej na svítící atrapu měsíce.

Toto jsou sestřihy, které přitahují štěstí. Nelze přesně určit, jaký konkrétní účes je šťastný. Nicméně, v závislosti na místě, kde člověk žije, a na tradicích místní kultury, existují střihy nejrůznějších tvarů, které mohou přitahovat štěstí a odpuzovat negativní energie.