Další

Jména, která přitahují náhody: těchto 6 jmen o ně nouzi nemají

Jména, která přitahují náhody: těchto 6 jmen o ně nouzi nemají

Náhoda se vysvětluje jako jev nečekaných událostí nebo takových událostí, které nelze logicky vysvětlit. I když se o něco snažíme, častokrát se nám to nemusí podařit, protože NÁHODA způsobí komplikaci událostí. Stejně tak nám ale náhoda může v některých životních situacích pomoci. Zatímco někteří lidé náhody vítají, jiní (zejména ti, kteří rádi plánují dopředu) je přímo nesnáší. Jaká jsou jména, která přitahují náhody?

Felix

Jméno Felix se řadí k těm, kteří přitahují zejména ty dobré náhody. Vždyť jeho význam je „šťastný“. I tak se ale nejedná o oblíbené jméno v České republice.

Oliver

Ani toto není příliš oblíbené jméno. Jeho význam je z řečtiny jako „pěstitel oliv“, dle skandinávského původu je možné použít též překlad „pozůstatek předků“. Muži takto pojmenovaní podvědomě cítí, jak dosáhnout svých cílů. Je ale dílem náhody, zda se jim to podaří nebo ne. Svou šanci mohou zvýšit, když se budou spoléhat pouze sami na sebe.

Olivie

Význam je stejný jako u mužského jména Oliver. Také Olivie se nesmí nechat ovlivnit okolím, aby byla úspěšná.

Ota

Tentokráte je význam jména „štěstí, majetek“. Ota se tedy může spolehnout na náhody, které hovoří v jeho prospěch v souvislosti s majetkem. Ostatní náhody už mohou být stejně tak pozitivní, jako negativní. Náhoda jim pomáhá většinou v případech, kdy jsou dostatečně připraveni.

Patricie

Od roku 1991 obliba tohoto jména v České republice prudce stoupá. Jeho význam je „patricijský, šlechtický, urozený“. Nositelky tohoto jména jsou předurčeny k úspěchu. Nemohou se ale zcela spoléhat na náhodu. Je třeba jí pomoci tím, že se připraví na různé varianty, jak se může situace vyvinout.

Přemysl

Přestože obliba tohoto jména klesá, stále ještě existuje dost jeho nositelů. Význam jména je „vynikající mysli“ čili „ten, kdo dobře přemýšlí“. Ani Přemysl by se tedy neměl spoléhat na to, že mu náhoda vždycky pomůže. Pokud si ale vše promyslí předem, může dosáhnout velkých věcí.

Četnost jmen v ČR

Kolik je nositelů jmen přitahujících náhody? Následující tabulka ukazuje, kolik lidí v ČR bylo takto pojmenováno k roku 2016:

JménoPočet osob
Felix520
Oliver4 285
Olivie251
Ota2 155
Patricie3 477
Přemysl5 248