Výživa a doplňky

Nová metoda hubnutí, která se stává 2024 populární po celém světě: MIND

Nová metoda hubnutí, která se stává 2024 populární po celém světě: MIND

Nová metoda hubnutí, která se stává populární po celém světě, je založena na kombinaci rostlinné stravy, která je zaměřená na ovoce a zeleninu, celozrnné výrobky, fazole a také semínka. V tomto článku vám popíšeme, jak nová MIND metoda hubnutí funguje a jak vám může pomoci dosáhnout zdravé hmotnosti i lepšího životního stylu.

Středomořský styl stravování

Novou metodou hubnutí je tzv. středomořský styl stravování, jehož zkratkou je MIND (Mediterranean-DASH Intervention for Neurodegenerative Delay). Vědci zjistili, že středomořská strava může snížit riziko cukrovky, demence, deprese i rakoviny. Stravovací plán středomořského stylu, který je spíše dietním stylem než přísně omezenou dietou, se vyznačuje také dalšími benefity, jako je zdravé srdce, kosti a delší život. 

Zdravá strava

Středomořská dieta se vyznačuje jednoduchým vařením na rostlinné bázi, přičemž většina každého jídla je zaměřena na ovoce a zeleninu, celozrnné výrobky, fazole a ořechy s velkým důrazem na extra panenský olivový olej. Jiný druh oleje, dochucovadla nebo například cukr se nekonzumují téměř vůbec.

Rybí maso

Červené maso se ve středomořské dietě používá střídmě a spíše pouze výjimečně k nepatrnému dochucení pokrmu. Doporučuje se konzumovat pouze ryby, které jsou plné omega-3 mastných kyselin a patří mezi ně například tuňák nebo losos. Vejce, mléčné výrobky a kuřecí maso se doporučuje konzumovat pouze občas.

Sociální interakce

Ve středomořské metodě hubnutí je brán velký zřetel na scházení se u jídla, což známe z rodin žijících právě v přímořských oblastech na jihu. Se středomořskou metodou je doporučeno změnit celý životní styl a užívat si jídlo s přáteli a rodinou. Je také důležité se během hubnutí věnovat pravidelnému pohybu a cvičení.

https://edition.cnn.com/2024/01/03/health/best-diet-2024-wellness/index.html