Výživa a doplňky

Jídla, která přitahují štěstí: máte tyto 3 ve svém jídelníčku?

Jídla, která přitahují štěstí: máte tyto 3 ve svém jídelníčku?

Podívejte se na seznam potravin, které mohou zlepšit vaši náladu a přinést vám radost. Mnoho lidí hledá ve svém životě trvalé a dlouhodobé štěstí, ale málokdo si uvědomuje, že právě strava může hrát klíčovou roli při udržování dobré nálady, ať už se jedná o přítomnost důležitých látek v potravinách nebo pověry.

Losos

Losos je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují náladu a snižují riziko deprese. Tato ryba je také zdrojem vitamínu D, který hraje velmi důležitou roli při podpoře dobré nálady – a jak všichni víme, s dobrou náladou přichází také štěstí. Ryba je rovněž v mnoha kulturách po celém světě vnímána jako symbol štěstí a bohatství – například v daleké Číně je vyslovení slova ryba podobné jako bohatství či nadbytek a právě ryba je také jedním ze symbolů náboženství buddhismus. Ryba byla také v antické době symbolem několika bohů.

Čočka

Proč se v mnoha zemích, a to včetně České republiky, na Nový rok konzumuje právě čočka? Čočka totiž svým tvarem totiž připomíná mince a má svým konzumentům zajistit dostatek peněz, štěstí a bohatství po celý rok. Čočka má však také další benefity pro vaše tělo kromě přínosu štěstí – obsahuje vysoký obsah bílkovin, vlákniny a přesto není téměř vůbec tučnou potravinou, čímž je dokonalou a zdravou náhradu masa. Čočka také obsahuje důležitou kyselinu listovou, železo, minerály a vlákninu, proto se po čočce budete cítit vždy sytí a šťastní.

Česnek

Česnek je velmi zdravý pro lidský organismus, ale má i další benefity – je totiž jednou z nejmocnějších ochranných potravin na světě vůbec. Co přesně to znamená? Česnek jako ochranná bylina působí proti všem negativním silám, emocím nebo temným entitám. Pokud tedy chcete mít ve svém životě štěstí, zařaďte česnek do svého každodenního jídelníčku – výhodou je, že je také skvělým posilovačem vašeho přirozeného imunitního systému!