Další

Tato psí plemena přitahují svým pánům smůlu: nemáte jedno z nich i vy?

Tato psí plemena přitahují svým pánům smůlu: nemáte jedno z nich i vy?

Pokud patříte k milovníkům psů, určitě věříte tomu, že tato zvířata přináší do života pouze dobré a příjemné věci. Jsou to miláčci, kteří vás vždy rozveselí, a jejich láska nemá hranic. Přesto existují psi, kteří mohou svým majitelům pěkně znepříjemnit život. Tato psí plemena přitahují svým pánům smůlu. 

1. Vyjící psi

Ve starém Egyptě se věřilo, že pes, který vyje, předpovídá smrt. V tomto případě je nutné také dávat pozor na to, kolikrát pes vyje, protože právě počet zavytí může určovat, jak blízko je smrt. Jednoduše se dá říci, že vyjící pes nepředpovídá nic dobrého, ale naopak varuje před neštěstím a zlými časy. Můžeme vás ale trochu uklidnit, protože ne vždy může být vytí zlým znamením. Může se prostě jen jednat o formu psí komunikace. Mezi plemena, která vyjí nejčastěji, můžeme zařadit Bígly, Jezevčíky, Basety nebo například Sibiřského huskyho.

Hlava vyjícího psa v přírodě.

2. Tuláci

Obecně panuje přesvědčení, že pokud potkáte toulavého psa, může vám to přinést smůlu. Některé kultury ale naopak věří, že toulaví psi přináší štěstí. Záleží tak na vašem úhlu pohledu a přesvědčení. Je možné, že mýtus o toulavých psech, kteří přináší smůlu, může vycházet pouze ze zkušeností, kdy byl člověk cizím psem napaden. Tady je ale nutné uvědomit si, že každý pes je jiný a jednoduše je třeba být při setkání s toulavým psem opatrný. Mezi rasy, které se rády toulají, patří například Velký pyrenejský pes, Labradorský retrívr, Jack Russell teriér nebo například Čivava.

3. Černí psi

Možná vás to překvapí, ale černí psi mají pověst plemen, která přitahují smůlu a neštěstí. V kulturách od Britských ostrovů až po Saudskou Arábii jsou černí psi spojování s ďáblem a čistým zlem. Někteří lidé tvrdí, že spatření černého psa předpovídá smrt člověka. Nicméně, není nijak vědecky podloženo, aby barva psa určovala jeho charakterové vlastnosti, jako je zloba nebo agresivita. I tak vznikl termín „syndrom černého psa“, který koluje mezi pracovníky zvířecích útulků, a který odkazuje za menší zájem o černá zvířata ve srovnání s jejich jinak zbarvenými protějšky. V černé barvě můžete nejčastěji najít rasy jako je Dobrman, Labradorský retrívr, Rotvajler nebo například knírač.

Černý ležící pes na trávníku.

Tato psí plemena přitahují svým pánům smůlu podle pověr a mýtů. Ať už tomu věříte nebo ne, je důležité pamatovat na to, že barva zvířete by neměla být hlavním faktorem při výběru psího kamaráda.