Krása a módaPleťVýživa a doplňkyZdraví

Ledování obličeje jako trend pro pomalejší stárnutí. Funguje to?

Ledování obličeje jako trend pro pomalejší stárnutí. Funguje to?

Ledování obličeje neboli skin icing je speciální kryoterapeutické ošetření, při kterém je pokožka vystavena extrémně nízkým teplotám. Toto ošetření pleti je populární po celém světě, neboť má mnoho pozitivních účinků na pleť. Víte jakých? A dokáže ledování obličeje opravdu zpomalit stárnutí?

Ledování obličeje a jeho účinky na pleť

  • snížení otoků (zmenšení váčků pod očima)
  • pomoc při akné (snižuje tvorbu mazu, působí protizánětlivě)
  • zmenšení různých skvrn (zklidňuje pokožku)

Ledováním pleti proti stárnutí

Ledování rozjasňuje pleť. Stahuje totiž krevní cévy, podporuje cirkulaci krve a pleť vyhlazuje. Zjemňuje stávající vrásky a zpomaluje vznik vrásek nových. Obličej pak vypadá mladší a také svěží. 

Chcete docílit nějakých výsledků? Pak je třeba skin icing provádět pravidelně, a to ideálně každé ráno a večer.

Zajímavost: Krásná Marilyn Monroe prý každý svůj den začínala ponořením obličeje do mísy s vodou a ledem. Vy to však raději nezkoušejte, ať pleť zbytečně nepodráždíte a nevzniknou vám na ní omrzliny. 

Jak na skin icing

Pokud se každé ráno budíte s oteklým a unaveným obličejem, ledování by pro vás mohlo být ideálním řešením. Zbavíte se nehezkých otoků a vaše pleť bude opět vypadat svěže.

Jak na to? Pro začátek stačí, když pár kostek ledu zabalíte do měkké bavlněné látky a budete jimi masírovat obličej. Vhodné jsou krouživé pohyby. Led na kůži nedržte dlouho (na tvářích postačí 5 minut, pod očima 2 minuty).

Speciální tip pro vás: Dejte pozor. Nikdy nepřikládejte led na pokožku přímo. Mohlo by dojít k podráždění kůže, popáleninám od ledu nebo by vám mohly popraskat kapiláry. 

Speciální pomůcky

Pokud se vám (a vašemu obličeji) ledování líbí, nic vám nebrání v tom, abyste si pořídili speciální pomůcky. Koupit si můžete tzv. ice roller. Jeho použití je jednoduché. Ráno po probuzení ho stačí vytáhnout z mrazáku a ihned s ním můžete přejíždět po pleti. Jen je důležité, abyste s ním po pleti jezdili směrem zezdola nahoru. Další možností jsou tzv. ice globes. Jedná se o speciální koule s nemrznoucí tekutinou. I tyto koule slouží k ledování a masírování pleti.