Zdraví

Pijte zelený čaj s mlékem: Proč a jak? Známe 4 dobré důvody

Pijte zelený čaj s mlékem: Proč a jak? Známe 4 dobré důvody

Když se řekne zelený čaj a mléko, asi si nepředstavíte nápoj, který by kombinoval oboje. Většinou se mléko přidává do černého čaje, jak je obvyklé v Británii. Přesto však někteří lidé mléko do zeleného čaje přidávají. Pijte zelený čaj s mlékem. Proč a jak? Prozradíme vám to. 

Mléko v zeleném čaji

  • Zjemňuje chuť čaje a jeho texturu: S mlékem je čaj lahodnější a má hutnější konzistenci, což pro některé lidi může být přitažlivé. Navíc, některé kvalitnější čaje mohou být silné a trpké – díky mléku chutnají mnohem příjemněji
  • Zmírňuje výraznější aroma zeleného čaje: Hlavně citlivější lidé na vůně ocení možnost zjemnění aromatu čaje. 
  • Ochlazuje nápoj: Přilitím chladného mléka do horkého čaje se sníží jeho teplota, což umožňuje okamžité pití nápoje. Hlavně v létě je tato kombinace oblíbená. 
  • Je zdravé: Mléko obsahuje vápník, bílkoviny, vitamín D, vitamín B12 a vitamín A, plus další minerály a vitamíny, jako je riboflavin, niacin, fosfor a další. Všechny tyto látky jsou prospěšné lidskému organismu.
Detail na ruce vlévající mléko do čaje.

Jak pít zelený čaj s mlékem

Zaujala vás kombinace těchto dvou tekutin? Pak si můžete připravit čaj, který chutná opravdu zajímavě. Třeba se stane pití zeleného čaje s mlékem vaší oblíbenou činností. Jak při přípravě postupovat? 

  1. Uvařte si vodu a připravte si šálek se zeleným čajem, který následně vodou zalijte. Pozor, abyste čaj nezalévala vroucí vodou, která by zničila živiny, jež obsahuje. Po uvaření vody aspoň minutu počkejte, než čaj zalijete.
  2. Připravte si mléko podle své vlastní chuti. Někdo si do čaje rád leje mléko přímo z lednice, jiný má raději pokojovou nebo vyšší teplotu. Do čaje můžete zvolit také nějakou alternativu mléka, jako je mléko ze sóje nebo mandlí. 
  3. Mléko do čaje pomalu přilijte, a to v závislosti na osobních preferencích. Někdo má rád více někdo méně mléka. Nikdy byste však neměla použít tolik mléka, abyste přebila chuť čaje. 
  4. Dochuťte čaj dle vlastních požadavků. Můžete jej pocukrovat nebo do něj přidat med. Jednoduše poslouchejte své chuťové buňky.
Ledový nápoj ze zeleného čaje s mlékem a dortíkem.

Pijte zelený čaj s mlékem. Proč a jak jste se dověděli na řádcích výše. Mlékem můžete zjemnit trpkou chuť čaje a zmírnit jeho aroma. Můžete jím nápoj také ochladit, díky čemuž jej budete moci vypít dřív. Navíc díky mléku do těla dostanete nejrůznější živiny a vitamíny, které obsahuje.