Zdraví

Nejhorší nápoje pro seniorky: 4 druhy, kterým byste se měla vyhnout

Nejhorší nápoje pro seniorky: 4 druhy, kterým byste se měla vyhnout

Nemůžeme říci konkrétně, jaký nápoj je pro seniorky nevhodný, protože to závisí na zdravotním stavu a potřebách konkrétní ženy. Můžeme ale upozornit na některé vlastnosti nápojů, které by mohly starším ženám způsobit nežádoucí zdravotní komplikace. Toto jsou nejhorší nápoje pro seniorky. 

1. Kofeinové

Mnoho seniorek si často stěžuje na nespavost, s kterou kofeinové nápoje rozhodně nepomáhají. Nápoje s vysokým obsahem kofeinu mají povzbuzující účinky a mohou mít negativní dopad na srdeční zdraví a nervový systém. Není řečeno, že by nápoje s kofeinem měly být z života seniorek úplně odstraněny, jejich příjem by měl být ale minimálně ve večerních hodinách omezen.

Starší žena sedící s šálkem na gauči.

2. Slazené

Patříte-li k milovnicím sladkých limonád, džusů a mléčných koktejlů, měla byste si uvědomit, že příjem vysokého množství cukru může způsobit řadu zdravotních komplikací. Mezi ně patří například zvyšování hmotnosti nebo zvýšení rizika vzniku cukrovky. Pokud chcete udržet svůj organismus ve formě, měla byste se pití sladkých nápojů vyhýbat.

3. S umělými sladidly

Mezi nejhorší nápoje pro seniorky můžeme zařadit takové, které jsou plné umělých sladidel. Ta mohou způsobit nejrůznější alergické reakce převážně u osob, které jsou na ně citlivější. Mohou být příčinou také dalších vedlejších účinků. Pokud často pijete nápoj tohoto typu a máte nějaké zdravotní problémy, zvažte, zda právě jeho konzumace nemůže být jejich příčinou. 

4. Alkoholické

Užívání alkoholu v nadměrném množství může mít negativní dopad na zdraví seniorek. Mohou být nadměrně zatěžována játra a kardiovaskulární systém, což vede k řadě dalších problémů. Seniorky by se měly konzumaci alkoholu vyhýbat úplně, nebo ji maximálně omezit. Navíc, řada seniorek užívá nejrůznější léky, u nichž se kombinování s alkoholem zásadně nedoporučuje.

Starší oslavující dámy s dortem a sklenicemi šampaňského.

Toto jsou nejhorší nápoje pro seniorky. Mohou mezi ně patřit tekutiny s velkým obsahem kofeinu, cukru nebo umělých sladidel. Dámy ve vyšším věku by se měly rovněž vyhýbat konzumaci alkoholu, zvláště té nadměrné, a neměly by zapomínat podporovat své zdraví pravidelným pitím dostatečného množství čisté vody.