KrásaKrása a módaZdraví

Kdo má podle jména největší sklony k obezitě: patříte mezi tyto 3 i vy?

Kdo má podle jména největší sklony k obezitě: patříte mezi tyto 3 i vy?

Vyhnout se obezitě je důležité pro udržení celkového zdraví a pohody. Některá jména však mohou mít k obezitě větší sklony než ostatní. Jaká to jsou a patříte mezi ně také vy? Nebo se vám obezita obloukem po celý život spíše vyhýbá?

Blanka

Nositelka jména Blanka má často problém s tím, že ze všeho nejdříve jedná a až potom myslí, což může být problém zejména ve stravování a celkově v zdravém životním stylu. Blanka je obvykle také natolik zahlcená touhou být co nejlepší ve své práci (je často mistrová nebo na vedoucích pozicích) a času nazbyt, které by měla věnovat správnému jídelníčku, nakonec moc nezůstane. Blanka tedy může mít sklony k obezitě.

Denisa

Žena jménem Denisa celý svůj život obvykle věnuje práci pro druhé a na sebe často zapomíná. Denisa může mít celý den natolik vytížený hromadou povinností, že zapomíná na to, aby pečovala také o sebe sama, což se může časem projevit jako přibírání na váze a obezita.

František

František může mít v životě zdravotní problémy, které mohou nakonec přerůst v obezitu. Je potřeba, aby František přestal být natolik přizpůsobivý k tíživým situacím ve svém životě, až je nakonec přijme za své vlastní a zůstane v nich ponořen. Je na čase zvednout se ze dna a začít myslet na své štěstí i zdraví.

Jak se vyhnout obezitě?

Zahrňte do své stravy dostatek ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Omezte příjem potravin bohatých na nezdravé tuky a cukry. Mějte také vždy na paměti velikost svých porcí a sledujte, kolik a čeho přesně přes den jíte. Často totiž zbytečně velké porce mohou vést k přejídání a následnému nárůstu hmotnosti i obezitě.

Pohyb je základ. Snažte se proto pravidelně cvičit. Pravidelný pohyb může zahrnovat různé aktivity, jako je chůze, běh, plavání, jóga nebo cvičení ve fitness centru. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit.