Krása a módaZdraví

Vývarová dieta: hit v hubnutí 2024 nejen pro starší dámy

Vývarová dieta: hit v hubnutí 2024 nejen pro starší dámy

Bojujete celý život s nadváhou nebo vás nějaká ta kila navíc trápí až po přechodu? Vyzkoušely jste velké množství diet, ale nikdy jste neviděly výledky? Pak je tu přímo pro vás vývarová dieta. Je nejen trendy, ale zdá se, že i funguje.

Vývarová dieta

Autorkou vývarové diety je doktorka a autorka několika knih o dietách Kellyann Petrucci. Jak už sám název napovídá, principem vývarové diety jsou vývary. Nejprve si je musíte uvařit (třeba z hovězích kostí) a potom je jíst.

Dieta trvá celkem tři týdny, přičemž je nutné, abyste si v každém týdnu vyčlenily dva dny (první dva), kdy budete pít v podstatě pouze čistý vývar z kostí. Ostatní dny v týdnu můžete jíst běžné jídlo. Vynechat je třeba pouze mléčné výrobky, cukr, vše z mouky a sóju.

Že nevíte, co vám tedy na jídlo zbyde? Je toho vcelku hodně, například maso, ryby, vejce a samozřejmě a ovoce a zelenina. Dvakrát denně také můžete pít vývar. Po 19. hodině večerní se už jíst nedoporučuje.

Po třech týdnech vývarové diety následuje udržovací fáze. Je třeba jíst podobné potraviny jako během diety a pít můžete nadále i vývar.

Výhody vývarové diety

Vývarová dieta není nikterak drastická, hlady určitě trpět nebudete. Vývar z kostí je navíc nejen výživný a málo kalorický, ale i chutný. Doktorka Kellyann Petrucci má navíc za to, že pomáhá nejen zhubnout, ale že rovněž posiluje u imunitu, klouby a pozitivně působí na pleť. A to se vyplatí.

Funguje vývarová dieta?

Určitě vás nejvíce zajímá, zda vývarová dieta opravdu funguje. Zdá se, že ano. Tato dieta slibuje, že za pouhých 21 dní zhubnete až 15 kg a v pase pak ztratíte 4 centimetry.

Pozor, dieta pro vás určitě není vhodná, pokud máte problémy s příjmem potravy, jste těhotná a nebo trpíte jiným závažným zdravotním problémem.

Úskalím mnoha diet je tzv. jojo efekt, kdy se původní váha opět vrátí, jakmile člověk začne jíst normálně. U vývarové diety k tomu samozřejmě může také dojít. A proto, pokud chcete zhubnout, změňte nejen svůj jídelníček, ale nezapomínejte ani na pravidelný pohyb.