Recenze

Nejhorší vysavače: pokud nevyberete správně, zažijete s nimi peklo

Nejhorší vysavače: pokud nevyberete správně, zažijete s nimi peklo

Vysavače by měly mít jednu hlavní důležitou funkci: měly by nás zbavit prachu, drobků a dalších nečistot, a to zejména z koberců a čalounění. Dražší vysavače mají celou řadu speciálních nástavců, které můžete používat podle toho, co zrovna vysáváte: koberce s vysokým nebo nízkým vlasem, čalounění, škvíry, záclony apod. Nejhorší vysavače nemusí vždy patřit do nejnižší cenové kategorie. Proto je dobré vědět, jak takový vysavač poznat.

Jak poznat nekvalitní vysavač?

Nejhorší vysavače mají spoustu společného. Pokud najdete vysavač s následujícími vlastnostmi, je třeba zpozornět. Své podezření si můžete potvrdit nebo vyvrátit díky nezávislým uživatelským recenzím. Ty je vhodné číst vždy ještě před koupí. Zde jsou znaky nekvalitních vysavačů:

  • Kvalita zpracování – jednotlivé části na sebe špatně doléhají, stroj je obtížné otevřít nebo zavřít, šňůra se špatně navíjí nebo jsou použity levné plasty, které se mohou při provozu rychle poškodit.
  • Nízká kvalita vysávání – tu jen těžko poznáte, když si vysavač sami nevyzkoušíte. Naštěstí existuje údaj, který vám v tom může pomoci. A to je výkon motoru (je uveden pouze jako výkon). Čím vyšší je číslo, tím by mělo být vysávání lepší – ALE: špatná kvalita zpracování může kvalitu vysávání snižovat.
  • Špatné filtry – pokud je filtr vysavače nekvalitní, pak hrozí, že vysáté částice se dostanou zpět do ovzduší. To může být pohromou zejména pro alergiky.

Jak poznat kvalitní vysavač?

Kvalitní vysavač se vyznačuje těmito vlastnostmi:

  • Pozitivní uživatelské recenze: hledejte nezávislé recenze, které jsou na srovnávačích, nikoli na stránkách prodejce či dokonce výrobce. Ty mohou být totiž upraveny.
  • Snadná manipulace: to, jak bude vysavač zatáčet a vůbec „jezdit“ si můžete vyzkoušet přímo v obchodě. Zde může hrát velkou roli velikost koleček nebo také hmotnost vysavače (čím je hmotnost nižší, tím lépe se s vysavačem manipuluje).
  • Výkon motoru: někdy se mu říká též sací výkon a rozhodně byste neměli jít pod 350 W.

Zdroj: https://www.arecenze.cz/clanky/3-nejhorsi-vysavace-2024/