Recenze

Nejhorší pračky prádla: budete se divit! Nemáte je 2024 i vy?

Nejhorší pračky prádla: budete se divit! Nemáte je 2024 i vy?

Bohužel neplatí pravidlo, že čím je produkt dražší, tím je také kvalitnější. A tak si někdy můžete pořídit výrobek, který ve skutečnosti nestojí za vynaložené peníze. Někdy je ale lepší si připlatit, protože levný výrobek odpovídá i ceně. Sice zaplatíte méně za jeho pořízení, ale nakonec si připlatíte, když budete platit opraváře a nové součástky do nekvalitního výrobku. V případě pračky se jedná o poměrně vysokou investici. Vyplatí se tak znát nejenom nejlepší, ale také nejhorší pračky prádla.

Jak poznat nekvalitní pračku?

Někdy je možné vybrat nekvalitní výrobek už od pohledu. V případě nejhorší pračky prádla hledejte tyto znaky:

  • Kvalita zpracování – na první dobrou si můžete všimnout, že materiály, z kterých byly pračky vyrobeny, jsou málo kvalitní. Hrozí u nich opotřebení. Porovnejte materiály s jinými pračkami, zkuste si na pračku poklepat.
  • Příliš nízká cena – pračka, která nemá žádné funkce, může být o dost levnější, než pračka, která je nabitá funkcemi. Cena tedy není rozhodující, rozhodně bychom ale měli zpozornět. Srovnejte si jednotlivé parametry. Pokud pračka slibuje hodně muziky za málo peněz, možná bude někde zakopaný pes.
  • Pračky obecně méně poruchové – za méně poruchové označují opraváři praček ty, které se plní vrchem. Důvod je jednoduchý: jejich buben je držen dvěma klouby, váha je tak rozložena. Pračka, která je plněná předem, má buben uchycený pouze na jednom místě.

Tipy pro výběr kvalitní pračky

Co by měly splňovat všechny kvalitní pračky prádla:

  • Dobré recenze nezávislých uživatelů – své recenze na konkrétní pračku si přečtěte ještě před koupí a čerpejte z různých zdrojů. Recenze přímo na stránkách prodejce mohou být scestné – prodejce do nich totiž může vstupovat a negativní recenze odstraňovat.
  • Kvalitní provedení – pokud můžete pouhým nehtem odklopit nějakou z gumových částí pračky tam, kde by měla přiléhat, je to problém. Taktéž věnujte pozornost použitým materiálům, a to i uvnitř pračky. Neměli byste být schopni poškrábat ji pouhým nehtem. Zaměřte se zejména na gumové těsnění, které musí být kvalitní, protože tuto část pračky musíte často čistit.
  • Cena vs. počet funkcí – do určité míry může o kvalitě pračky vypovídat také cena. Pokud jste našli pračku, která kromě základních funkcí nabízí i ty pokročilé, a přitom je v nižší cenové relaci, je podezření na místě. Nemusí to být nutně nekvalitní pračka, v každém případě se ale vyplatí věnovat se více jejím recenzím.

Zdroje:

https://www.arecenze.cz/recenze-pracek/