Recenze

Nejhorší limonády: tyto 3 raději nepijte

Nejhorší limonády: tyto 3 raději nepijte

Limonády jsou oblíbenými nápoji, které si každý z nás občas rád dopřeje. Nicméně, ne všechny limonády jsou zdravé a zejména v tomto případě by mohlo platit rčení, že všeho moc škodí. Některé limonády obsahují mnoho složek, které mohou negativním způsobem ovlivnit naše zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co konkrétně tedy může být obsaženo v nejhorších limonádách a také na to, jak pít limonádu zdravějším způsobem.

Limonády s vysokým obsahem cukru

Jedním z největších problémů mnoha limonád je jejich vysoký obsah cukru, který je ve většině případů zcela zbytečný. Mnoho známých a populárních limonád obsahuje ohromné množství přidaného cukru, což může vést k řadě zdravotních problémů, jako je obezita, cukrovka a také zubní kazy. Vždy doporučujeme, abyste si přečetli složení a zjistili, kolik cukru v konkrétní limonádě vypijete a pokud si limonádu chcete přesto dopřát, sáhněte po těch s menším obsahem cukru.

„Dietní“ limonády

Dalším problémem mohou být limonády, ve kterých jsou umělá sladidla, která se často používají v „dietních“ nebo „nízkokalorických“ verzích. Také umělá sladidla však mohou mít negativní dopady na naše zdraví a mohou dokonce zvyšovat chuť na sladké, což může následně vést k nadměrné konzumaci dalších nevhodných potravin.

Limonády s „éčky“

Mnoho limonád vděčí za svou atraktivní barvu a intenzivní příchuť umělým barvivům a příchutím, které se skrývají pod značením E. Tyto látky však mohou být spojeny s alergickými reakcemi a hyperaktivitou u dětí. Navíc některá umělá barviva (např. E102), jsou spojována s rizikem vyvolání astma.

Jaké limonády jsou nejlepší?

Jako lepší alternativu jednoznačně vidíme limonádu, kterou si připravíte snadno doma a po uložení do lednice nebo do karafy na stůl budete mít na celý den o pitný režim postaráno. Jednoduše perlivou či neperlivou vodu dochuťte citrónem, mátou a limetkou. Pokud stojíte o sladkou limonádu, přidejte třtinový cukr nebo ovocný sirup bez éček.