Další

Nejkrásnější místa v ČR: 5 tipů na nezapomenutelný výlet

Nejkrásnější místa v ČR: 5 tipů na nezapomenutelný výlet

V České republice můžete najít spoustu nádherných míst, ať už se jedná o přírodu, kulturu nebo historické památky. Vybrali jsme pro vás ta nejkrásnější místa v ČR, která stojí za to navštívit. Zapomeňte letos na dovolenou u moře a objevte nádhery naší země, o kterých jste možná ani netušila, že existují. 

1. Praha

Praha je hlavním městem České republiky, které se pyšní nejednou historickou památkou. Najdete tam ale hlavně Pražský hrad a také Karlův most, což jsou místa, která byste měla aspoň jednou v životě vidět naživo. Most vede přes řeku Vltavu a je zdobený ikonickými sochami. Navíc v Praze najdete spoustu dalších míst, která mají historickou duši.

Pohled na mosty přes Vltavu v Praze.

2. Karlovy Vary

Když se řeknou Karlovy Vary, vybaví se vám asi lázně a několik minerálních pramenů. Ano, v tomto městě, mimo to, najdete také nádherné stavby, které se vyznačují svou jemnou a elegantní architekturou. Pokud chcete načerpat pozitivní a klidnou energii, je procházka po místní kolonádě pro vás to pravé. 

3. Český ráj

Ne náhodou se v Českém ráji, který je národním parkem, natočilo už několik pohádek. Krajina je v tomto místě úchvatná a je vyhledávaná nejen pěšími turisty, ale také horolezci, protože zde najdete jedinečné pískovcové skály, které stojí za navštívení. 

4. Telč

Telč se může pochlubit nádherným náměstím, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Díky stavbám v barokním a renesančním stylu se najednou ocitnete úplně v jiném světě, ze kterého se vám nebude chtít odejít. 

5. Český Krumlov

Toto město se pyšní svým nádherným historickým centrem, které je dokonce zapsáno jako památka na seznamu Světového dědictví UNESCO. V Českém Krumlově najdete nádherné architektonické památky, historické uličky a krásný zámek, který je možné navštívit.

Pohled na restauraci v Českém Krumlově na břehu řeky.

Toto jsou nejkrásnější místa v ČR. V naší zemi jich můžete najít ještě mnohem víc, a pokud máte aspoň chvíli času, stojí za to naplánovat si do těchto končin výlet se svou rodinou nebo přáteli.