Vlasy

Vlasový trend jara 2024: buďte letos IN!

Vlasový trend jara 2024: buďte letos IN!

Zapomeňte na dokonale rovné a uhlazené vlasy. Letošní jaro se ponese ve znamení bohatých a nadýchaných vln. Objemné vlny vykouzlíte na dlouhých i kratších délkách vlasů. Skvěle se kombinují s dlouhými volnými šaty s křivákem nebo klidně s kostýmkem. Vyzkoušejte některý z našich tipů na objemné vlny, ve kterých budete vypadat jako bohyně. 

Vlny pomocí žehličky na vlasy

Pro vytvoření vln nemusíte utrácet tisíce za speciální kulmy a nástavce. Stačí použít žehličku na vlasy, se kterou zvládnete nejrůznější druhy vln. O bohatosti a celkovém vzhledu loken rozhoduje sklon žehličky. 

Před samotným vytvářením vln použijte tepelnou ochranu po celé délce vlasů. Vlasy rozdělte na jednotlivé sekce a ty dále rozdělte na jednotlivé prameny podle toho, jak chcete husté vlny. Vybraný pramen vlasů poté obtočte okolo plošek žehličky do smyčky a postupujte od kořínků ke konečkům po celé délce. Takto postupujte u všech pramenů. Pohyb je při první zkoušce potřeba chvíli zkoušet. Jakmile práci dokončíte, počkejte než vlasy vychladnou a zafixujte je lakem. 

Foukané vlny

Vlasy rozdělené do několika pramenů začněte pomalu natáčet na kulatý kartáč do spirály. Fén přikládejte kolmo k vlasům na nízký teplotní stupeň, dokud nebudou suché. Kartáčem pohybujte okolo vlasů ve směru vlny jemně, aby zůstaly natočené. Takto postupujte, dokud nebudete mít všechny vlasy natočené a vyfoukané. Pokud máte patku, foukejte ji ve směru vln. Každý pramen po vychladnutí přelakujte pro větší výdrž účesu.  

Trojkulma

S trojkulmou vykouzlíte dokonalé vlny během pár minut. Je to skvělý pomocník pokud si nerozumíte s fénem. Díky trojkulmě vytvoříte vlny na každodenní nošení i účes na ples. Vzniklé vlny budou oproti žehličce či fénu rovnoměrné a pravidelné. Takto vytvořené kudrliny vydrží krásné i po i několik dnů.