Další

Jména, která přitahují agresivitu: dá se s těmito 4 osobami žít?

Jména, která přitahují agresivitu: dá se s těmito 4 osobami žít?

Agresivita znamená sklon k útočnému jednání. Tohoto jednání se člověk dopouští především úmyslně, někdy však může jít o zkrat. I když se s tím dá pracovat, je to běh na dlouhou trať. Můžete si ušetřit spoustu práce s výchovou, pokud nezvolíte jména, která přitahují agresivitu. Proto je dobré vědět, která to jsou.

Bartoloměj

Bartoloměj definitivně patří mezi jména, která přitahují agresivitu. Význam tohoto jména znamená „syn Tajmajův“, „syn oráče“, „oráč“, někdy také „bojovný syn“. I když se jedná o poměrně komunikativní osobu, která umí být obětavá a svým přátelům pomůže ve všech potížích, má také své stinné stránky. Tou je právě agresivita. Tato osoba zažívá vnitřní tlak, který vyvrcholí v agresivní jednání zejména u těchto znamení:

  • Beran,
  • Býk.

Jakub

Význam tohoto jména je „druhorozený“ či „ten, který se drží za patu“. Tato osoba je zaměřená sama na sebe a své potřeby. Pokud jej oslovujete „Kubo“, může se tento efekt lehce zmírnit. K agresivitě je náchylný zejména ve znamení Štíra. Naopak ve znameních Berana, Býka, Panny, Vodnáře či Střelce umí být inteligentní, dosahující vítězství.

Martin

Už i samotný význam tohoto jména je agresivní: překládá se jako „válečník“ či „bojovník“. Tato osoba je přímá a své pocity vyjadřuje tak, jak přichází. Agresivní je tehdy, když mu chce někdo překazit plány. To pak umí být i dost záludný. Navzdory své inteligenci se hůře přizpůsobuje změnám. V následujících znameních je až příliš agresivní:

  • Štír,
  • Býk.

Emilie

Nositelky tohoto jména jsou už povětšinou dámy vyššího věku. Přesto je třeba s nimi počítat. Význam tohoto jména je „soutěžící“, „soupeřící“. Když si jde za svým cílem, tak se řídí heslem: účel světí prostředky. Tato žena vždy bojuje o své místo na výslunní. Časté jsou pro ni výkyvy nálad, takže ostatní často neví, co od ní mohou čekat.

Počet jmen

V České republice byl k roku 2016 následující počet těchto jmen:

JménoPočet osob
Bartoloměj808
Jakub108 013
Martin188 380
Emilie13 782