Vlasy

Který účes ovládne rok 2024: mikádo a mašle ovládnou letošní rok

Který účes ovládne rok 2024: mikádo a mašle ovládnou letošní rok

Letošní rok se ponese v duchu hravosti a zkracování. O čem přesně je řeč? Je to italské mikádo spolu s vlasovými ozdobami v podobě mašlí a stuh. Mikádo je trendy již po několik let, neustále se však vrací v různých obměnách a letos tomu nebude jinak. 

Mašle jsou také stále se vracejícím trendem. Letoš však jejich obliba nabrala nečekaný spád. I když se tento doplněk může zdát jako ozdoba vhodná do vlasů školaček, oblíbily si jej slavné herečky, modelky a dokonce i britská princezna Kate. Máme pro vás inspiraci, jak tuto vlasovou ozdobu nosit spolu s mikádem. 

Rovné italské mikádo

Italské mikádo je běžně střižené v jedné délce, která se pohybuje v úrovni brady nebo lehce pod ní. Linie střihu je přesná a ostrá. Nejčastější styling italského mikáda je prostřednictvím žehličky na vlasy do úplné roviny. Vytvoříte tak ostré linie a rovné přechody, které jsou pro tento účes typické. 

Vlny nejsou zakázané

Pokud však preferujete styling v podobě vln nebo sama máte vlnité vlasy od přírody, fantazii se meze nekladou. Vytvořit je můžete kulmou nebo pomocí natáček. Italské mikádo má tu obrovskou výhodu, že je téměř bezúdržbové. Stačí pouze docházet na pravidelné zastřihávání konečků k vaší kadeřnici. 

Ofina nebo patka

Mikádo můžete doplnit o sestříhanou patku nebo rovnou o hustou ofinu, které dotvoří celkové ostré linie účesu. Sčesaná patka dokáže skrýt nedostatky, které nechcete ukazovat a zároveň zjemnit rysy obličeje i samotného mikáda. 

Mašle a stuhy

Letošní rok se celý ponese v duchu mašlí. Tyto vlasové doplňky jsme mohli vidět téměř ve všech kolekcích světových módních domů jako Valentino, Gucci nebo Balmain, které se velmi rychle přenesly do běžných obchodů a drogerií. Někomu se mohou jevit jako dětinské, ale jsou to univerzální doplňky, které pozvednou nejen účes, ale i outfit. 

Jak je nosit s italským mikádem? Vyčešte vlasy přes přes boky dozadu a sepněte skřipcem se stuhou. Nebo vyzkoušejte nízko posazený culík, který zafixujete gumičkou a poté přidáte mašli v barvě vašeho outfitu. Máte tak rychlý, elegantní a nápaditý účes do pár minut.