Další

Nejhorší sýry: 5 vlastností, díky kterým je zaručeně poznáte

Nejhorší sýry: 5 vlastností, díky kterým je zaručeně poznáte

Máte chuť na sýr, ale nevíte, jak vybrat ten správný? V obchodě můžete najít spoustu produktů, které mohou mít nevhodnou barvu, hořkou chuť nebo nevyhovující strukturu. Připravili jsme pro vás seznam charakteristik, které jsou společné pro nejhorší sýry. Díky tomu se můžete vyhnout nevhodnému nákupu potraviny a pochutnat si tak na skutečně delikátním sýrovém kousku. 

1. Vysoký obsah nasycených tuků

Některé sýry mohou obsahovat až příliš nasycených tuků, které jsou spojovány se zvyšováním hladiny cholesterolu, která je zase spojená se zvyšujícím se rizikem vzniku srdečních onemocněním. Pokud chcete zakoupit kvalitní sýr, vyhněte se produktům, které jsou mastné a příliš tučné.

Detail na roztrhaný tvrdý sýr.

2. Příliš mnoho soli

Sýry, které obsahují velké množství soli, mohou přispívat k hypertenzi, tedy se zvýšením krevního tlaku a dalším srdečním onemocněním. Abyste tomu předešla, vždy si pozorně přečtěte etiketu, na které je uvedeno, kolik soli daný produkt obsahuje a vyhněte se příliš slaným sýrům. 

3. Velké množství chemických látek

Někteří výrobci přidávají do svých produktů barviva, aby dosáhli lákavějšího vzhledu výrobku. Mohou do nich přidávat také chemické látky, které prodlužují trvanlivost sýra a zlepšují jeho strukturu. Takové výrobky můžeme určitě zařadit mezi nejhorší sýry, protože mohou způsobovat alergické reakce a jiné zdravotní problémy. 

4. Nízký obsah živin

Sýr si určitě kupujete pro jeho lahodnou a zajímavou chuť, ale také byste měla dbát na to, aby byl výživný. Sýry s nízkým obsahem bílkovin a vápníků se považují za méně kvalitní a málo výživné. Chcete-li si dopřát to nejlepší, raději se poohlédněte po kvalitnějším produktu.

Kostky tvrdého sýra.

5. Nejasný původ

Mezi nejhorší sýry je možné zařadit produkty, které vyrábí neznámé značky. U takových sýrů si nemůžete být jistá kvalitou surovin, které byly k výrobě použity. V případě, že nemůžete dohledat informace o firmě, která daný produkt vyrábí, raději si vyberte jiný sýr od prověřené značky. Pomoci vám mohou také recenze na internetu, ve kterých uživatelé konkrétního sýra sdílejí své zkušenosti.