Krása a módaMódaNezařazené

Mokrý propadák: Nejhorší nepromokavé kousky pro jaro 2024

Mokrý propadák: Nejhorší nepromokavé kousky pro jaro 2024

Jaro může být i pěkně deštivé! Pokud tedy nechcete nic podcenit nebo vyrážíte na pár dní do přírody, určitě se kupte nepromokavé oblečení. Hodit se vám bude nepromokavá bunda, pláštěnka i klobouk. Podle čeho vybírat? Ukážeme vám, jaké kousky vás bohužel před deštěm příliš neochrání.

Nevhodná pláštěnka

Pokud kupujete pláštěnku, určitě vás potěší, že jsou dnes k dostání krásné designové kousky. Bohužel ty nejhezčí pláštěnky často neochrání své nositele před deštěm dostatečně.

Při koupi pláštěnky se tedy soustřeďte nejen na to, jak pláštěnka vypadá, ale i na to, aby byl materiál dostatečně pevný, opravdu nepromokavý, aby vám pláštěnka dobře seděla a rukávy byly dostatečně dlouhé. Čím delší pláštěnka bude, tím lépe. Vyzkoušejte si také, zda vám kapuce nepadá z hlavy a zda ji lze stáhnout tkaničkami.

Nepromokavá bunda“

Nepromokavá bunda by měla být nejen slušivá, ale hlavně funkční. Vždy se proto podívejte, co se píše na štítku. Vodní sloupec a prodyšnost by měla odpovídat aktivitám, kterým máte v plánu se věnovat. Minimální hodnota vodního sloupce musí být alespoň 20 000 mm.

Speciální tip pro vás: Vybírejte bundu s lepenými švy. Předtím než bundu obléknete, tak ji naimpregnujte.

Pokrývka hlavy proti dešti

Pokud neradi nosíte deštník, je pro vás ideálním kouskem stylový nepromokavý klobouček. Zavítat můžete do rybářských potřeb. Tady najdete zaručeně ty nejlepší nepromokavé klobouky. Vybírejte klobouk s předním i zadním kšiltem, který zajistí, aby vám voda nestékala do očí a nenatekla ani za krk.

Nekupujte si klobouk, který je pouze šitý. Švy by měly být lepené nebo zatavené.

Holínky

Dobrou volbou do deště jsou holínky. Tady naštěstí nemůžete šlápnout vedle. Pokud holínky nemají díru a jsou dostatečně vysoké, budou vaše nohy v suchu.