Krása a módaMóda

Podražení bot: způsob, jak zachránit vaši oblíbenou obuv

Podražení bot: způsob, jak zachránit vaši oblíbenou obuv

V minulosti bylo podražení bot naprosto běžnou praxí a většina lidí měla boty podražené klidně i několikrát. Vydržely totiž klidně i několik desetiletí, a proto bylo nutné průběžně obnovovat „zdraví“ podrážky. V dnešní době, kdy boty stojí v porovnání k platu výrazně méně, a jsou dostupné na každém kroku, již tento postup příliš lidí nevolí. To je ale velká chyba! Podražení bot může totiž výrazně prodloužit jejich životnost.

Jaké boty lze podrazit?

Podražení bot samozřejmě nelze provést u všech typů bot. Mimo to se ne u každých bot vyplatí. Z logiky vyplývá, že kupříkladu tenisky nebo žabky se podrážet nevyplatí. Na druhou stranu samotný typ boty není tak podstatný jako její konkrétní model nebo především její materiál.

Podražení bot něco stojí, a proto se pro něj rozhodněte zejména u bot, které jsou kožené, a u nichž je velký pravděpodobnost, že vám při dobré péči vydrží mnoho let. Dnešní boty jsou často spotřební zboží a nevyplatí se tímto způsobem investovat do modelů, které se po několika měsících roztrhají ať už s novou podrážkou nebo bez ní.

Proč si nechat boty podrazit?

  • Uspoříte peníze
  • Prodloužíte životnost vašich bot
  • Ušetříte životní prostředí

V současnosti se velmi hovoří o takzvané fast fashion a o tom, jak tento konzumní styl nakupování škodí životnímu prostředí. Pokud vám leží na srdci blaho naší planety, vyměňte nekvalitní obuv za pár kvalitních kousků, které vám vydrží roky.

Nejen, že budete touto cestou šetřit přírodu, zároveň uspoříte i nemalé množství financí, jelikož méně kvalitních dražších kousků vás ve finále vyjde na srovnatelný nebo dokonce nižší finanční obnos. Podražením prodloužíte životnost vašich bot, a nebudete si muset každých pár měsíců pořizovat nové.