Krása a móda

Jak dlouho roste obočí: 3 tipy pro rychlejší růst

Jak dlouho roste obočí: 3 tipy pro rychlejší růst

Obočí je jedním z nejvýraznějších rysů lidské tváře. Jeho tvar a hustota výrazně ovlivňují celkový dojem. Mnoho lidí tedy zajímá, jak dlouho trvá, než obočí doroste po odstranění či poškození.

Dny, týdny, či měsíce?

Obočí, stejně jako veškeré ochlupení na našem těle, mají svůj vlastní cyklus růstu, který je ovlivněn věkem, genetikou, hormony, stravou či zdravím vlasových folikulů. Obecně ale platí, že obočí roste poměrně pomalu. Než plně doroste po odstranění, může to zabrat dva až čtyři měsíce.

Nicméně, v pubertě se díky hormonům může růst obočí až dvojnásobně zvýšit.

Jak podpořit růst obočí?

  • Pravidelné česání obočí
  • Používání ricinového oleje
  • Konzumace potravin bohatých na vitamíny B, C, E a železo

Jak dokreslit obočí?

Dokreslování obočí není vůbec žádná věda. Trik je jen v tom správně odhadnout barvu i tvar. Nezapomeňte vyplnit tužkou všechny mezery a následně použít gel na obočí. Nakonec si nezapomeňte k dokreslenému obočí udělat alespoň lehký make-up, aby hezky zapadlo.

Jak si vytvarovat obočí?

Když si vybíráte tvar obočí, měli byste zvážit tvar svého obličeje. Pokud máte kulatý obličej, měli byste si zvolit obočí s vysokými oblouky, zatímco pokud máte obdélníkový obličej, zvolte obloučky spíše nízké.

Abyste určili správnou délku obočí, položte tužku podél nosu, tak aby procházela středem oka. Tam, kde tužka kříží obočí, by měl být jeho počátek. Potom posuňte tužku tak, aby procházela přes zornici a bod, kde tužka kříží obočí, by měl být jeho vrchol. Nakonec posuňte tužku dále směrem ke spánku, kde by mělo být obočí ukončeno.

Po určení počátečního, středního a koncového bodu obočí si obočí vykartáčujte a odstraňte přebytečné chloupky, které způsobují nepravidelnosti a ruší tvar. Pomocí pinzety nebo vosku vytvarujte oblouky, které odpovídají tvaru obočí, který jste si zvolili. Pokud máte dlouhé chloupky v obočí, můžete je zkrátit nůžkami na vlasy.