Krása a módaMóda

Nejhorší jarní halenky pro seniorky: Které vám nebudou slušet?

Nejhorší jarní halenky pro seniorky: Které vám nebudou slušet?

Halenka je ideálním kouskem do šatníku každé seniorky. Ne každá je však vhodná a slušivá. Ukážeme vám, jakým kouskům byste se měla vyhýbat, pokud vám už dávno není dvacet.

Průsvitná halenka

Halenky z lehkých a průsvitných materiálů jsou letos trendy. Nosí se kousky, které jsou z průsvitného materiálu vyrobené celé, ale i halenky, které mají průsvitné jen určité části. Ani jeden typ se však pro seniorky nehodí.

Hledáte lehkou halenku, ve které vám nebude horko? Raději sáhněte po přírodních materiálech a odhalenou kůži nechte mladším ročníkům. Nosit doporučujeme také halenku světlých barev, ve které se budete pohodlně cítit jak ve stínu, tak na slunci.

Halenka výrazných barev

Starší dámy vypadají dobře v neutrálních odstínech. Sluší jim halenky starorůžové, světle šedé, béžové a bílé. Křiklavé barvy nejsou pro seniorky příliš vhodné.

Opatrně je třeba volit i vzor halenky. Zatímco květinové vzory nebo proužky jsou v pořádku, leopardí nebo hadí vzor se pro starší ženy příliš nehodí. Příliš vhodné nejsou ani výrazné geometrické tvary.

Oversized halenky a halenky s volány

Dámám po padesátce sluší jednoduché a decentní střihy. Příliš vhodné pro ně nejsou oversized kousky (volné halenky ale obléknout mohou), ani halenky s volány, nadýchanými rukávy nebo dalšími ozdobnými prvky. Vázání u krku je v pořádku.

Komu přijde jednobarevná halenka příliš nudná, ten ji může ozvláštnit například broží. Vhodné jsou také ozdobné knoflíčky nebo šátek uvázaný kolem krku. Pomoci mohou také výraznější šperky.

Halenky, které jsou pro seniorky vhodné:

  • pop-over halenky, které se oblékají přes hlavu
  • jednobarevné halenky
  • halenky z přírodního materiálu
  • bílé halenky
  • halenky s proužky nebo s puntíky