Nehty

Gelová manikúra od vietnamců: vyplatí se 2024 nebo ne?

Gelová manikúra od vietnamců: vyplatí se 2024 nebo ne?

Milujete upravené nehty, ale nemáte čas na neustálé lakování a schnutí s běžným lakem? Můžete vyzkoušet gelovou manikúru. Na trhu najdete mnoho kosmetických salonů, které nabízí služby pro úpravu nehtů. Jaký salon si ale vybrat? Ten český nebo vietnamský? 

Máme pro vás přehled názorů na gelovou manikúru od vietnamců.

Gelová manikúra

Upravení nehty jsou vizitkou každé ženy. Dokonalou úpravu docílíte za pomocí gelové modeláže. Gelová modeláž je vhodná pro křehké a lámavé nehty. Pokud máte kratší nehty, ve studiu vám nabídnou možnost prodloužení prostřednictvím nehtových tipů nebo nastavením gelu podle šablon. Jdete na gelové nehty zcela poprvé? Zkuste poprvé kratší délku. 

Výhody vietnamských studií 

Vietnamských studií stále přibývá. Ženy je navštěvují s nadšením nejen díky jejich ceně, ale také rychlosti. Mohou si vybrat z široké škály motivů a zdobení, které mají do pár minut. Časté jsou také slevy pro studenty.

Nevýhody vietnamských studií 

Většina recenzí klientek z těchto studií se shodne na tom, že vietnamská studia používají nekvalitní materiály a nedezinfikují své nástroje, případně je dezinfikují jen minimálně. 

Materiál, který používají má být vysoce leptavý, má zatěžovat a ničit nehtové lůžko. Nehty mají být po sundání vysušené, roztřepené a oslabené. Mezi časté nežádoucí účinky patří také plísně a rozšířené kožní okolí. 

Pozor si dávejte u na nabídky různých zdobení, aplikaci nálepek a dekorací, které ovlivní nejen cenu, ale také kvalitu a výdrž nehtů. Pořád platí zlaté pořekadlo, méně je více.

Závěr

Mezi velký problém při návštěvě vietnamských nehtových studií patří jejich hygienické standardy. Stejné nástroje jako pilníky, brusky nebo nůžky se používají bez dezinfekce na velké množství zákaznice. Při návštěvě však můžete požádat o dezinfekci přímo před vámi. 

Problematická je také rychlost při aplikace gelu. Současné technologie však přinášejí nové materiály a výhody, které aplikaci a celkové zasychání urychlují. Je pouze na vás, pro které studio se rozhodnete. Orientovat se můžete dle osobního doporučení od přátel nebo recenzí na internetu.