Krása a módaNehty

Cena gelových nehtů u Vietnamců: vyplatí se v roce 2024?

Cena gelových nehtů u Vietnamců: vyplatí se v roce 2024?

Nehtová studia provozovaná vietnamskými podnikateli si v České republice získala značnou oblibu. A to především kvůli ceně za služby. Proč jsou nehty odtud tolik levné a co od návštěvy podobného salónu můžete vlastně čekat?

Nehty od Vietnamců vyjdou přibližně na polovinu běžné ceny

Vietnamská nehtová studia zažila boom už okolo roku 2010. Jejich provozovatelé objevili doslova díru na trhu a pronikli tak vedle prodeje textilu a zeleniny i do dalšího odvětví. Dlužno dodat, že tím projevili značnou podnikavost, neboť původní obchody už jednoduše tolik zákazníků nepřitahovaly. To se s nehtovými salóny citelně změnilo.

Ve prospěch vietnamských manikérek hovoří nejen, objektivně vzato, značná šikovnost, ale i rychlost provedení a především pořizovací cena nehtů, často vysoce příznivá i díky speciálním slevám pro studentky.

Pro srovnání nahlédněme do běžně přístupných aktuálních ceníků těchto služeb:

  • modeláž gelových nehtů na tipy u české manikérky – přibližně od 700 Kč
  • obdobná služba ve vietnamském nehtovém studiu – přibližně 350 Kč

Nehty vás tak „od Vietnamců“ mohou vyjít přibližně na polovinu oproti tomu, co si naúčtuje tuzemská nehtařka. Co je ale důvodem, že si mohou nehtová studia asijské provenience dovolit tak extrémně nízké ceny?

Co je důvodem toho, že si asijští podnikatelé mohou dovolit nízké ceny?

Primárně lze při vytváření nehtů ušetřit na spotřebním materiálu. A právě to může být problém. Běžně se totiž používá methylmetacrylát, což je látka, která slouží primárně ve stavebnictví. Jednoznačně ale není certifikována pro kosmetické účely a nemá tak v podobném provozu co dělat.

Její charakteristickou vlastností je to, že je leptavá a vysoce agresivní. Methylmetacrylát nehty leptá, ničí, rozrušuje jejich strukturu i kožní okolí. Poznáte ho hlavně podle charakteristického zápachu.

Značným problémem jsou i hygienické standardy. Podle tuzemských provozovatelek (neboť muže v českých studiích nenajdete) těchto služeb, je poměrně obvyklé, že ve vietnamském nehtovém studiu se používá pro všechny zákaznice tentýž pilník.