Další

Pes pro důchodce: 7 plemen vhodných pro seniory v roce 2024

Pes pro důchodce: 7 plemen vhodných pro seniory v roce 2024

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Nemluvě o tom, že mají prokazatelně příznivý účinek na naše zdraví. Zejména pro seniory může být přítomnost psího parťáka přínosná. Nabízí se otázka, jaký je vhodný pes pro důchodce?

Pes pro důchodce: toto je 7 vhodných kandidátů

Psího kamaráda by si neměla odpírat žádná věková kategorie. Jistě se ale shodneme na tom, že pro důchodce může mít takový psí kamarád velmi pozitivní vliv na celkovou pohodu. Která psí plemena jsou pro seniory ta vhodná?

  • Mops
  • Pudl
  • Francouzský buldoček
  • Bišonek
  • Shi-tzu
  • Jorkširský teriér
  • Jezevčík

Mops

Povídá se o něm, že je pro starší společníky jako stvořený. Nevyžaduje dlouhé procházky, nepotrpí si na házení balonků, co nemá konce. Pokud snesete, že občas chrápe, budou z vás skvělí parťáci.

Foto: Unsplash

Pudl

Pudl je oblíbené a neskutečně inteligentní zvíře. Seniorům nabízí tu výhodu, že je přátelský, stane se doslova stínem svého pána. I když je náročnější, pokud jde o péči o srst, dokáže navázat velmi intenzivní vztah s člověkem.

Foto: Unsplash

Francouzský buldoček

Pejsek s nenáročnou srstí, velmi inteligentní a neskutečně oddaný. Společenské psí plemeno milující lidi a společnost. Hodí se i do bytu.

Foto: Unsplash

Bišonek

Pokud vedle sebe chcete psa, který půjde tam, kam půjdete vy, pak si pořiďte bišonka. Nádherný pejsek, u kterého ale počítejte s tím, že je časově i finančně náročnější, jde-li o péči o jeho srst.

Foto: Unsplash

Shi-tzu

Ideální pes pro důchodce je také shi-tzu. Přítulný, milý pejsek, který zrovna jako výše zmíněný bišonek potřebuje trochu více času při péči o srst. Odmění se ale tím, že je to moc milý společník.

Foto: Unsplash

Jorkširský teriér

Tito pejsci jsou poměrně aktivní a čiperní, proto jsou vhodní pro aktivnější seniory. Také pozor na to, že rádi štěkají, někteří dokáží být i poměrně paličatí.

Foto: Unsplash

Jezevčík

Zapomenout nesmíme ani na jezevčíka. Potřebuje přísnější výchovu, ale je s ním legrace, člověk se s jezevčíkem rozhodně nudit nebude.

Foto: Unsplash