Další

5 sladkostí, které se už dnes nevyrábí: chtěli byste je zpět?

5 sladkostí, které se už dnes nevyrábí: chtěli byste je zpět?

Většina sladkostí, na které jsme si zamilovali jako děti, jsou stále dostupné v našich obchodech. Některé z nich mají, pravda, trochu pozměněné složení, a proto chutnají odlišně. Může za tím stát jednak snaha výrobců ušetřit použitím levnějších surovin, jednak různá nařízení a normy, které stanovují bezpečné používání aditiv v potravinách. Přesto si možná říkáte, že existují sladkosti, které v minulosti v našich obchodech dostupné byly a dnes je již v regálech nenajdeme. Jaké to tedy jsou? Máme pro vás 5 sladkostí, které se už dnes nevyrábí.

Tyčinka Sandwich od značky Orion

Tabulka čokolády mezi dvěma sušenkami. Taková byla tyčinka Sandwich od značky Orion. Milovníci čokolády si tuto sladkost skutečně užívali. Pokud se vám po tomto produktu stýská, zkuste místo něj sušenky Biscino od Lidl značky Sondey.

Rumové pralinky od značky Orion

Tady možná trochu předbíháme. Rumové pralinky si zatím koupit můžete, už na konci minulého roku však vyšla zpráva, že jejich výroba končí. Pokud tedy patříte mezi jejich příznivce, udělejte si naposledy zásobu. Poté budete muset hledat alternativní produkty od jiných značek.

Vlnky od firmy Mondelez

V žádném podobném článku nesmí zmínka o oblíbených Vlnkách chybět. Staly se totiž jakýmsi maskotem pro sladkosti, které se z ničeho nic přestaly vyrábět a nikdo si toho nevšiml. Byly natolik jiné, že jen těžko najdeme doporučení na vhodnou alternativu. Jsou zkrátka nenahraditelné.

Diskito hvězdičky od značky Opavia

Ani Diskito hvězdičky už v našich obchodech nenajdeme. Dnes si však můžeme dopřát podobnou sladkost od značky Milka. Vypadají v podstatě stejně, jejich chuť se ale liší. To pozná každý, kdo Diskito hvězdičky pamatuje.

Antiperle od značky Sfinx

Malé bílé kuličky, které připomínají nadrobený polystyren. Malé bonbonky s mentolovou příchutí v praktické plastové krabičce nosil po kapsách kde kdo. Dnes už si je nekoupíte. I když věřte, že díky jejich dlouhé výdrži možná někde doma najdete zapadlé to poslední balení.

Toto je tedy 5 sladkostí, které se už dnes nevyrábí. Jakou z nich postrádáte nejvíc?