Nehty

Dokonalá manikúra: 5 způsobů jak se starat o dlouhé nehty

Dokonalá manikúra: 5 způsobů jak se starat o dlouhé nehty

Toužíte po krásných dlouhých nehtech, ale stále se vám nedaří je vypěstovat? Když už to vypadá, že se blížíte k cíli, nehet se vám znenadání ulomí? Nebojte se, nejste v tom sama. Problémy s nehty řeší nespočet žen a my pro vás máme popis toho, jak vypadá dokonalá manikúra. 5 způsobů jak se starat o dlouhé nehty prozrazuje jednoduché triky vedoucí k nádherným rukám. 

1. Strava

Jak vypadáme, se z velké části odvíjí od toho, co jíme a pijeme. Ať už se jedná o krásnou pleť, lesklé vlasy nebo pevné a dlouhé nehty, je strava něčím, co by žádná žena neměla opomíjet. K silným nehtům vám může pomoci například vitamín E, biotin, vápník a zinek, což jsou látky, které jsou pro zdravé nehty klíčové. Můžete je najít v potravinách, jako je čočka, špenát, mléčné produkty, ryby a vejce. Je ale možné je tělu pravidelně dodávat také v podobě doplňků stravy.

2. Hydratace

Neméně důležitou součástí péče o ruce je také hydratace nehtů. Pijte denně dostatek čisté vody a ruce pravidelně krémujte hydratačními krémy nebo oleji. Na trhu můžete najít také řadu produktů určených speciálně pro nehty a oblast kolem nich, které zvláčňují a vyživují.

Sklenice s vodou.

3. Manikúra

Nenechte své nehty růst jako dříví v lese. Pravidelně se o ně starejte, zastřihávejte a pilujte. Preventivní péčí můžete předejít roztřepení a lámavosti nehtů. Nehty byste měla pilovat v jednom směru, nikoliv jezdit pilníkem sem a tam. 

4. Chemikálie

Pokud si ráda nehty lakujete, pozorujte, jak se u používání daného produktu vaše nehty chovají. Vypozorujete-li, že nehty po nalakování slábnou a začínají se lámat, lak přestaňte používat. Jedná se pravděpodobně o značku, která vašim nehtům nesvědčí. Vždy vybírejte nehtovou kosmetiku od prověřených značek, na které můžete najít pouze kladné recenze. Vyhněte se také příliš častému používání odlakovače nebo časté aplikaci umělých nehtů. 

5. Ochranné pomůcky

Pokud myjete nádobí ručně nebo se často pohybujete v mrazivém počasí venku, mějte nasazené rukavice. Ty zabrání celkovém oslabení rukou, vysychání pokožky a omezení lámání nehtů.

Detail na ruku v rukavicích čistící zrcadlo.

Zjistila jste, jak může vypadat dokonalá manikúra. 5 způsobů jak se starat o dlouhé nehty vám může pomoci předejít jejich poškození a vybudování krásných pěstěných rukou, které jsou zejména u žen velmi důležité. Nehty nikdy nepoužívejte jako otvírák a nic s nimi neškrábejte. Přistupujte k nim jako k drahému kameni, ze kterého se stane nádherný diamant, pokud jej budete trpělivě a pečlivě brousit.