Krása a módaNehty

Nehtové trendy jara 2024: tyto 3 rozhodně letos vyzkoušejte!

Nehtové trendy jara 2024: tyto 3 rozhodně letos vyzkoušejte!

Nehtové trendy se mění pravidelně v závislosti na významných událostech v kalendáři a také podle ročního období. Některá roční období si spojujeme se sytou červenou a výraznou zelenou, jiné zase s neonovými odstíny. K jaru nám obvykle pasují jemné barvičky. Jak to ale bude letos?

Matný finiš

Matné barvy vypadají velmi elegantně. Na rozdíl od lesklých povrchů jsou neokoukané a zajímavé. Zkuste matný finiš navíc zkombinovat s pastelovými odstíny. Jemná žlutá, lehoučce modrá, světlounce fialová, broskvová nebo hráškově zelená. Ty všechny patří mezi nehtové trendy jara 2024.

Barva letošního roku je podle Pantone Colour Institute světle broskvový odstín s názvem Peach Fuzz. Jde o kombinaci růžové a oranžové a na vašich nehtech se bude krásně vyjímat. V tomto roce se ale nebojte ani odvážnějších barev. Klidně jděte do modré, zelené nebo červené. V módě je zkrátka skoro všechno. Kromě nudné klasiky a tělových odstínů ovšem. Ty si schovejte na serióznější časy. Na jaře se trochu odvažte!

Metalické barvy

Metalické odstíny jsou buď velmi out nebo velmi v kurzu. A nyní se blíží ta druhá varianta. Jděte do zlaté či stříbrné a pokud se nebojíte, můžete vyzkoušet i měděné tóny. Stejně jako u jiných barev ale platí, že ne každý odstín sluší každému.

Detaily tvoří celkový dojem

Obyčejný jednobarevný povrch, který s úspěchem volíme v jiných ročních obdobích ponechme toto jaro stranou. Svěřte své nehtařce, že si přejete nějaký odvaz. Kreativní i jemné detaily dělají manikúru. Nehtové trendy jara 2024 se rozhodně neobejdou bez různých obrázků a kresbiček. Vyzkoušejte různé délky i tvary. Experimentujte! Pokud právě nemilujete králíčky, kuřátka a velikonoční vajíčka, stačí různé geometrické tvary nebo abstraktní kresby.