DalšíRecenze

Nejlepší čaje na světě: pijete těchto 5 i vy?

Nejlepší čaje na světě: pijete těchto 5 i vy?

Na světě se pěstuje mnoho odrůd pravého čaje. A ne, nejedná se o čaj zelený, černý a ovocný. Ovocný čaj dokonce ani čajem v pravém smyslu slova není. Vybrali jsme pro vás pět druhů čaje, které byste měli znát. Jsou totiž skvělé, chutné a mají specifické účinky, díky nimž si všechny zamilujete!

Matcha

Čaje Matcha patří v současnosti mezi velmi oblíbené. O trend však nejde jen tak bez důvodu. Tyto čaje s čerstvou trávovou chutí pochází z Japonska a dodávají se rozemleté na jemný prášek. Obsahují velké množství antioxidantů a mnoho lidí je pije s mlékem ve formě latte.

  • Natural protein Matcha čaj bio

Rooibos

Čaje typu Rooibos pochází z Jižní Afriky. Jde o bylinkové čaje bez obsahu kofeinu s výbornou a velmi specifickou zemitou chutí. Z toho důvodu jde o ty nejlepší čaje na světě pro těhotné ženy nebo pro všechny osoby, které se z jakéhokoli důvodu vyhýbají nadměrné konzumaci kofeinu. Díky tomu si můžete svůj šálek Rooibosu dopřát bez obav i těsně přes spaním.

  • Pijumate Rooibos Happy time

Sencha

Čaje druhu Sencha jsou původem z Japonska. Má velmi svěží chuť. Nečekejte žádný černý čaj, ale podobně jako u čajů Matcha spíš čerstvou trávovou chuť. Sencha čaje jsou bohatým zdrojem antioxidantů a pokud právě nemilujete kávu, skvěle ji v tomto ohledu nahradí.

  • Manu Tea China Sencha – zelený čaj

Oolong

Čaj Oolong pochází z Číny a má na starém kontinentu již vybudovanou silnou tradici. Chuťově se pohybuje mezi černým a zeleným čajem, díky čemuž se hodí téměř pro každého.

  • Manu Tea Oolong China Se Chung

Darjeeling

Na závěr jsme si nechali druh čaje, kterému se také přezdívá šampaňské mezi čaji. Jedná se o ty nejlepší čaje na světě. Pochází z Indie a mají jemnou květinovou chuť. Skvěle se hodí pro všechny milovníky hořkého černého čaje.

  • Basilur Specialty Darjeeling papír