Krása

10 trendů v úpravě obočí roku 2023

10 trendů v úpravě obočí roku 2023

Obočí je pro mě kapitolou samo o sobě. Roky jsem totiž byla ráda, že nějaké chloupky na obočí vůbec mám a nyní jsem ženou, která sleduje trendy, takže chci mít své obočí dokonalé a zároveň podle poslední módy. Jestliže také toužíte po krásném a zároveň trendy obočí, bude i vás zajímat top 10 trendů v jeho úpravě pro rok 2023. Nechte se inspirovat a vyberte si styl, který vám bude slušet nejvíce!

Devadesátky jsou zpět

Není novinkou, že vše, co bylo v minulých desetiletých trendy, se vrací do módy. Opět letí úzké obočí. Dávejte si však při jeho úpravě pozor – obočím tvoříte celkový výraz vašeho obličeje, nezužte si ho tedy příliš!

Hrubé a rovné

Tento trend pro rok 2023 vynesla na světlo herečka Lily Collins, která je nositelkou rovného a hrubšího obočí, které nemá žádné obloučky.

Bez práce

V trendech jsou většinou extrémy a proti póly, i co se týče obočí. Jeden z trendů je totiž ho neupravovat vůbec a nechat mu volnost růstu i tvaru. Že bez práce nejsou koláče? V tomto případě to opravdu neplatí!

Nabarvené obočí

Ne, nejedná se o hnědou nebo tmavou barvu. Doslova se spíše jedná o pojem odbarvené obočí, protože je tak světlé, že skoro nejde vidět. Tento trend vynesla například Lady Gaga.

Microblading

Tento trend už se u nás nějaký ten pátek zabydluje. Jedná se o dokonalou laminaci obočí, avšak obočí po této proceduře vypadá dokonale přirozeně.

Pestré barvy

Trend pro odvážné – na přehlídkových molech můžeme čím dál častěji vidět barevně nabarvené obočí, což je předpokladem toho, že tento styl úpravy bude nadcházejícím trendem pro rok 2023. Nemusíte používat barvy – obočí stačí obarvit pomocí barevných očních stínů.

Když nemáte svoje chloupky

Trendem bude i transplantace obočí, což znamená, že vám budou implantovány vlasové folikuly ze zadní části hlavy na obočí. Díky tomu získáte dokonalý tvar i hustotu.

Nanoblading

Jedná se o metodu microbladingu, avšak místo microbladingových břitů se používají nano břity, protože jsou tenčí a díky tomu dosáhnete realističtějších tahů.

Nano 

Nejedná se o výše zmiňovaný nanoblading, který je prováděn ručním nástrojem. Pigmenty při nano tetování obočí se totiž vkládají do kůže nano přístrojem, a ne rukou kosmetičky. To má za následek bezchybné tahy.

Učesané obočí

Velmi oblíbený trend, který přetrvává i pro rok 2023. Celým kouzlem je nanést gel na obočí a učesat proti směru růstu chloupků. Čím více chloupků máte, tím lepšího výsledku dosáhnete. Učesané obočí velmi letí především na módních přehlídkách.