KrásaKrása a móda

Jak se zbavit tuku pod prsy: TOP 5 tipů

Jak se zbavit tuku pod prsy: TOP 5 tipů

Je dobré vědět, že každý člověk má svou vlastní tělesnou stavbu a také určitou úroveň tělesného tuku, která může být zdravá a normální. Pokud však víte, že máte nadbytek tuku pod prsy a chcete se ho zbavit, existuje několik možností.

Zdravé hubnutí nebo liposukce?

Zbavení se tuku pod prsy je spíše otázka celkového úbytku tělesného tuku, protože zpravidla není možné zhubnout pouze jednu část těla. Zhubnutí tuku pod prsy můžete dosáhnout pravidelným cvičením, správnou stravou a vyváženým životním stylem. Pokud však nechcete čekat, než se výsledky redukce tuku dostaví, můžete se rozhodnout pro využití liposukce a dalších chirurgických invazivních zákroků.

Strava

Jezte vyvážené a zdravé jídlo. To znamená, že byste měli omezit konzumaci nezdravých sacharidů a rafinovaných tuků. Začněte namísto toho jíst více ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a kvalitních bílkovin. Dbejte také na to, abyste byli v kalorickém deficitu – tedy že spálíte během dne více kalorií, než kolik jich stačíte přijmout.

Cvičení

Fyzická aktivita je klíčem nejen k tomu, jak se zbavit tuku pod prsy, ale také komplexně po celém těle. Pokud jste doposud nebyli zvyklí na cvičení, vyzkoušejte jednoduše rychlou chůzi a postupně přejděte k náročnějším aktivitám, jako je běh nebo třeba svižná zumba.

Posilování hrudních svalů

Pravidelné posilování hrudních a prsních svalů může pomoci vypadat vaší oblasti pod prsy lépe, i když nemůžete zredukovat tuk pouze z této oblasti. Začněte s jednoduchými kliky, zapírání se proti zdi a nakonec můžete přidat také cvičení s jednoručními činkami.

Konzultace s odborníkem

Pokud máte přesto problémy s hubnutím tuku v oblasti pod prsy, může být vhodné poradit se s odborníkem, jako je dietolog, osobní trenér nebo lékař, aby vám poskytl profesionální radu nebo redukční plán, který vám pomůže.