KrásaKrása a móda

Krémy, které oddalují stárnutí: Tipy na 5 nejlepších produktů

Krémy, které oddalují stárnutí: Tipy na 5 nejlepších produktů

Stárnutí je proces, který se každá žena snaží oddálit, jak jen to jde. A stejně jako my, tak určitě i vy, jste slyšeli o krémech oddalující stárnutí. Které to jsou?

Všemocná čarodějka kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je bezesporu jednou z nejlepších složek proti stárnutí, o které jste už určitě slyšeli. Díky tomu, že pomáhá pleť hydratovat, ji také vypíná, což ocení ženy, které se potýkají se suchu pletí a vráskami.

Síla retinolu

Krémy, které oddalují stárnutí většinou obsahují velmi silnou složku, kterou je nikdo jiný než retinol. Ten stimuluje buněčnou výměnu, čímž zvyšuje přirozenou produkci kolagenu v pokožce. Pokud byste však zatoužili po něčem silnějším, za zmínku také stojí retinoidy, které jsou ale na předpis.

Bakuchiol

V reklamách jste také v posledních měsících mohli zaznamenat složku bakuchiol. Jedná se o skvělou alternativu retinolu, který je těhotným ženám zakázán. Bakuchiol rovněž stimuluje buněčnou výměnu a zvyšuje produkci kolagenu v naší pokožce. Klíčovou rolí je především ta, že zároveň posiluje hydratační bariéru pokožky, čímž zabraňuje případnému podráždění nebo ztrátě vlhkosti.

Vitamin C

Je třeba představovat vitamin C? Vždyť ten do nás maminky cpali už odmala, abychom byly zdravé jako řípy! A proč? Protože vitamin C je silný antioxidant, který chrání pokožku před UV zářením a poškozením volnými radikály. Kromě toho také podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá kožním buňkám vypořádat se s hyperpigmentací. Používání krému s vitaminem C je tak skvělým způsobem, jak chránit pokožku před úbytkem kolagenu.

Kyselina ferulová

Kyselina ferulová je méně známou složkou v boji proti stárnutí, ale i ona v něm hraje důležitou roli. Působí tak, že neutralizuje volné radikály, které poškozují naši stávající produkci kolagenu a udržovat nám mladistvější vzhled, po kterém touží každá žena.