Krása

Jak vypadat dobře v padesáti: Tipy pro rok 2024

Jak vypadat dobře v padesáti: Tipy pro rok 2024

Starý je nový černý. Padesátka je nová 30. Šedesátka je nová 40. Nebo jak nedávno navrhl jeden kamarád – 70 je nová 55. Ať už je vaše číslo jakékoli, věk je v módě a lidé nad 50 let zažívají skutečný módní okamžik. Ale to vám nedává oprávnění oblékat se jako dřív. Půlstoletí již není umíráček módy. Pryč jsou dny, kdy byla žena, které bylo 50 let, považována za starou – po jejím nejlepším věku, po datu „spotřeby“.

Ale věk je jen číslo. Že jo? Podle dnešních měřítek není 50 stará. Právě začínáme! Díky lepším zdravotnickým postupům a pokroku ve vědě a medicíně žijeme déle zdravěji a vypadáme mladší i po letech. Stačí se podívat na Dame Helen Mirren pro L’Oreal.

Každá žena, která přemýšlí o tom, zda by její věk měl určovat způsob oblékání, by měla znovu přemýšlet, říká Alyson Walsh, bývalá módní redaktorka a autorka Style Forever.

„Musíme být schopni vyrůst,“ říká Lauren Hutton, která stále vypadá úžasně, s mezerou v zubech a vším (nahoře i dole). „Naše vrásky jsou naše medaile v běhu života. Jsou tím, čím jsme prošli a kým chceme být.“

Oslavujte ženu, kterou jste se stali, ne číslo. A pamatujte, že skvělý styl je opravdu nestárnoucí.

Máme 5 nejlepších tipů a rad přímo pro vás jak si stále zachovat váš osobitý báječný vzhled i v 50. 

  • Vraťte se k základům
  • Investujte do šatníku
  • Rovnováha a proporce jsou klíčové
  • Držte se módních trendů
  • Černá není vždy nejlepší 

Vraťte se k základům 

Každá žena potřebuje šatník osvědčených klasických základů, díky kterým bude celý život elegantní. Klíčem ke skutečně úspěšnému šatníku je vybudovat jádro z kvalitních klasických základů – těch „čistých pláten“ nebo stavebních bloků, na kterých je vytvořen váš vzhled a styl. Identifikujte nadčasové nezbytnosti, které potřebujete – skvělou bílou košili, klasický trenčkot, základní bílá, šedá marle nebo pruhovaná trička, malé černé šaty, perfektní džíny nebo klasické černé kalhoty. Pamatujte, že se stanou tahouny vašeho šatníku, takže budou muset odolat velkému opotřebení.

Investujte do šatníku 

Vždy kupujte tu nejlepší kvalitu, jakou si můžete dovolit. Nemusíte se oblékat od hlavy až k patě do značkových luxusních šatů, abyste vypadali stylově, ale kvalita vždy převýší kvantitu. Dobrá investice znamená vynaložit mírnou částku za kousky, které nezestárnou a vydrží déle než jednu sezónu. Vybírejte kousky, které jsou moderní, přesto nadčasové a nestárnoucí. Investujte do strukturovaných sak, kalhot na míru, kašmírových úpletů a hedvábných košil. Kupujte méně, ale kupujte kvalitnější kousky.

Rovnováha a proporce jsou klíčové

Poznejte své tělo, rozpoznávejte, v čem se cítíte dobře a podle toho se oblékejte. Jste postavou spíše jablko, hruška, přesýpací hodiny nebo sportovec? Ale obecně řečeno, existují pouze dva tvary, kterých musíte dosáhnout — trojúhelník (pokud je vaše spodní polovina široká, nechte horní polovinu úzkou) nebo obrácený trojúhelník (pokud je vaše horní polovina široká, nechte spodní polovinu úzkou). Takže široké kalhoty a sukně do tvaru A potřebují topy, které jsou více vypasované (pomyslete na trojúhelník). Nebo volné topy do A vypadají lépe než štíhlá silueta (představte si obrácený trojúhelník).

Držte se módních trendů 

Nemusíte být mladí, abyste se módou bavili, ale zcela ignorovat to, co se děje, je riskantní. Jste sebevědomá 50 letá žena, která ví, co na vás funguje, takže určete, co potřebujete, a vyzkoušejte něco, co byste normálně nedělali. Ale pamatujte, neutrácejte jmění za trendy kousky, protože za chvíli budou na „tak minulou sezónu“!

Černá není vždy nejlepší 

Ačkoli může být oblíbená v módním balení, černá, říká Walsh, může vypadat vážně, když je vám více než 50 let – zvláště když je vedle vašeho obličeje. Místo toho vyzkoušejte jemnější doplňkové neutrální odstíny, jako je tmavě modrá, jemná šedá, uhlová nebo khaki.