Další

5 nejlepších dovolenkových destinací v roce 2024 pro seniorky

5 nejlepších dovolenkových destinací v roce 2024 pro seniorky

Hledáte inspiraci na perfektní dovolenou? Podívejte se na naše tipy – své si tu najdou milovnice slunných pláží, turistiky i objevování zapomenutých krás.

1. Sankt Wolfgang (Rakousko): nenáročná turistika okolo průzračných jezer

Sankt Wolfgang leží ve výšce 542 metrů na břehu jezera Wolfgangsee necelých 40 kilometrů od Salzburgu. Destinace je jednou z nejoblíbenějších pro letní dovolenou v sousedním Rakousku. Kromě snadné přístupnosti (autem cca 2 od hranic) vás lokalita oslní množstvím turistických tras, krásnou přírodou, hustou sítí cyklostezek a možností koupání v průzračných jezerech. Nezapomeňte navštívit nedaleké lázně Bad Ischl s císařským palácem a historické centrum Salzburgu

2. Budapešť (Maďarsko): relaxace v horkých termálních pramenech

Maďarské lázně jsou vyhlášené mezi turisty celé střední Evropy. Lákají na relaxování v termálních pramenech, kterých je jen v Budapešti 120 v celkem 30 lázeňských komplexech. Lázeňské budovy vynikají pozoruhodnou historickou architekturou, která nemá ve světě obdoby. Nejznámější jsou Lázně Szechényi, které jsou zároveň největšími lázněmi v celé Evropě. Kromě lázní vás “Královna na Dunaji” zaujme romantickým historickým centrem, tradiční maďarskou gastronomií a skvělým místním vínem.

3. Basilicata (Itálie): degustace pravé Itálie

Basilicata je hornatý a málo obydlený region na jihu Itálie. Destinace vám umožní si vychutnat atmosféru pravé Itálie bez velkého turistického ruchu. Čekají vás tu písečné a oblázkové pláže lemované dolomitovými skalisky, smaragdové moře, tradiční kultura a řemeslnictví. Nejnavštěvovanějším městem je Matera, přezdívaná “Jihoitalský Jeruzalém”, s prastarými kamennými památkami. 

4. Menorca (Španělsko): slunné pláže a azurové moře 

Půvabný španělský ostrov Menorca má rozlohu 668 km2 a je součástí Baleárských ostrovů. Menorca vás učaruje zejména panenskou přírodou s malebnými vesničkami, romantickými zálivy s písečnými plážemi a křišťálovým mořem. Destinace je stvořená pro milovníky relaxace, koupání a sluníčka.

5. Maroko: velký poznávací okruh ala Pohádky tisíce a jedné noci

Pokud vás Evropa nudí a láká vás objevit nevšední krásy severní Afriky, je pro vás Maroko to pravé. Oblíbené jsou zejména poznávací zájezdy “do jiného světa”, světa písku a slunce. Navštívíte královskou Marrákeš, okusíte marockou kuchyni, prohlédnete si pestrá tržiště, objevíte berberské tradice a skryté zahrady.