KrásaPleť

Styl líčení podle vaší tváře: tipy pro rok 2023

Styl líčení podle vaší tváře: tipy pro rok 2023

Jedním z nejdůležitějších faktorů při volbě stylu líčejí je typ obličeje. Rozlišujeme 6 základních tvarů obličeje – oválný, srdcový, čtvercový, kulatý, diamantový a podlouhlý. Pojďme se nyní podívat, jaký styl líčení nejvíce vyhovuje právě vašemu obličeji. Pro porovnání je u každého typu uvedena známá osobnost.

1. Oválný (Blake Lively)

Tento tvar je nejběžnější. Bronzer volte matný nebo saténový a nanášejte zúženým štětcem od spánků směrem dolů do středu obličeje. Vizážisté radí, nanést trochu bronzeru také na obě boční strany nosu, což jej zjemní. Při líčení zvýrazňujte pouze oči a rty nechte jednoduché nebo naopak. Tvářenku aplikujte na vrchol tváří, případně ještě po stranách brady.

2. Srdcový (Reese Witherspoon)

Cílem líčení je odpoutat pozornost od širokého čela. Výhodou tohoto tvaru bývají výrazné lícní kosti. Bronzer aplikujte na horní část čela a veďte ke spánkům a pod lícní kosti. Zaměřujte se více rty než na oči, oční stíny vybírejte spíše pastelové. Rtěnku si můžete dovolit výraznější. Tvářenku volte v jemném odstínu.

3. Čtvercový (Angelina Jolie)

Tento typ je vhodné konturováním lehce zjemnit. Bronzer naneste na spánky a oblast čelistí. K tomu použijte široký štětec a postupujte směrem nahoru. Tvářenku aplikujte do tvářových prohlubní. Rozjasňovač rozetřete do podkovovitého tvaru okolo vysokých bodů tváří a spánků.

4. Kulatý (Jennifer Lawrence)

Kulatý obličej svým nositelkám dodává mladistvý vzhled. Vhodné je obličeji opticky přidat trochu délky. Konturujte celý vnější obvod obličeje, spánky a pod lícními kostmi. Rozjasňovačem zvýrazněte střed čela, oblast pod očima a bradu. Tvářenku nanášejte těsně pod lícní kosti směrem nahoru, čímž obličej opticky zeštíhlíte. Kulatým obličejům většinou více sedí neutrální tóny než pastelové odstíny.

5. Diamantový (Jennifer Lopez)

Rozjasněte střední část obličeje tím, že bronzer nanesete na vrchol čela, hřbet nosu, střed brady a spodní stranu lícních kostí. Tím zminimalizujete šířku a dodáte obličeji souměrnější vzhled. Tvářenku, ideálně broskvovou nebo hnědou, aplikujte na vrchol tváří nikoli do prohlubní.

6. Podlouhlý (Sarah Jessica Parker)

Cílem líčení je udělat obličej kulatější. Tvářenku volte růžovou – tmavší na vrchol lícních kostí, světlejší níže, což zajistí plnější vzhled. Ideální je přenést pozornost na oči – pro dramatický pohled si řasy natočte před i po aplikaci řasenky. S řasenkou nešetřete, zkusit můžete také umělé řasy.