Pleť

Jaké je tajemství krásné zářivé pleti? Triky 2024

Jaké je tajemství krásné zářivé pleti? Triky 2024

Na pleť se během dne dostane velké množství nečistot z vnějších vlivů a také líčidel, které si na něj nanášíme. Proto je potřeba pleť pravidelně a důkladně čistit. Jak ale docílit toho, aby byla pokožka zářivá a svěží? Máme pro vás 3 tipy, které zajistí krásně rozzářenou pleť. 

Čištění po probuzení

Pleť je důležité vyčistit po probuzení vzhledem k tomu, že se na polštáři nachází mnoho nečistot. Ranní rutina by měla zahrnovat aplikaci čisticího gelu nebo pěny, poté aplikaci tonika a hydratačního séra spolu s krémem, které ochrání a hloubkově vyživí pokožku.

Důkladné večerní odlíčení 

Po celodenním nošení make upu vyzkoušejte dvoufázové čištění pleti. V prvním kroku použijte přípravky na olejové bázi, které rozpustí vrstvu make upu a nanesených líčidel. Ve druhé fázi poté aplikujete přípravek na vodní bázi, který odstraní olejovou složku a vyčistí otevřené póry.  

Dočištění pleti

Po odlíčení make upu po použití dvoufázové metody je potřeba pleť ještě dočistit pomocí pleťového mléka nebo tonika. Tyto přípravky odstraní i ty nejmenší zbytky make upu a připraví pleť na vstřebání hydratačních přípravků. 

Pravidelný peeling

Pro zářivou pleť provádějte také pravidelný peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky, které zbytečně zatěžují a zanášejí pleť. Po jejich odstranění bude pokožka rozzářená a jemná. Peeling provádějte jednou až dvakrát do týdne. 

Čistý povlak na polštář

Pro krásnou pleť je potřeba pravidelně, minimálně  jednou za týden, měnit povlak vašeho polštáře. Na látce ulpívá mnoho bakterií, nečistot a potu, které mají neblahý vliv na pleť zejména během spánku.

Můžete sáhnout po povlaku z hedvábí, který je antibakteriální a sníží vznik vrásek. Stejným způsobem měňte také ručník, který používáte výhradně jen na obličej. Díky tomu se nebudou na obličej dostávat další nežádoucí bakterie. Ručník musí být jemný a šetrný k vaší pokožce.