KrásaNezařazenéPleť

Péče o pleť v 50-ti a 60-ti letech: 5 triků roku 2024 od zahraničních celebrit!

Péče o pleť v 50-ti a 60-ti letech: 5 triků roku 2024 od zahraničních celebrit!

Věk je jen číslo. Můžete sportovat, cestovat, bavit se s přáteli, jak je libo. Pokud ale chcete nejen mladě působit, ale i mladě vypadat, je třeba věnovat pozornost péči o pokožku. Poradíme vám, jak vyhladit stávající vrásky i jak se vyhnout tomu, aby další vrásky přibývaly závratnou rychlostí.

Hydratace

Hydratace je alfou a omegou péče o pleť v jakémkoliv věku. Bude-li vaše pleť hydratovaná, bude zároveň i vypnutá. S věkem navíc schopnost hydratace pokožky klesá, a je tudíž nutné používat kvalitní hydratační krémy. Použít můžete například krém pro zralou pleť či krém s kyselinou hyaluronovou. Ta je totiž vhodná i k redukci vrásek.

Krémy proti vráskám

Anti-age krémy vyhladí vrásky a postarají se i o to, aby se příliš rychle netvořily nové. Tyto krémy mohou obsahovat například kyselinu hyaluronovou nebo koenzym Q10. Vhodné je také použití krémů s ochranným faktorem proti slunci, a to nejen v létě.

Pleťová maska

Jednou nebo dvakrát týdně dopřejte své pleti pleťovou masku. Ta vaši pleť vyčistí a postará se rovněž o její hydrataci. Masku volte vždy podle druhu své pleti.

Péče o pleť zevnitř

Používat k péči o pleť je třeba nejen krémy a nejrůznější séra, ale zapomínat byste neměly ani na zdravé jídlo nebo na vhodné doplňky stravy. Stárnutí pleti zpomaluje například vitamín E, ideálně pak v kombinaci s betakarotenem.

Vhodné je také dostatečně pít, neboť nedostatečný pitný režim může způsobit tzv. transepidermální ztrátu vody a narušení ochranné kožní bariéry. Pokožka pak v důsledku toho může rychleji stárnout, více se vysoušet či být náchylná například ke vzniku akné.

Speciální tip od zahraničních celebrit

Kate Middleton používá na pleť šípkový olej a není jediná. Jeho fanynkou je i Victoria Beckham nebo Miranda Kerr. Tento olej je jedním z nejúčinnějších přírodních anti-aging olejů. Obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, nenasycené mastné kyseliny, draslík, železo, vápník a hořčík. Regeneruje i hydratuje. Vaši pleť ochrání před volnými radikály, podpoří tvorbu kolagenu, vyhladí vrásky a tvorbě nových zabrání.