Pleť

Nejhorší krémy na akné: víte které to jsou?

Nejhorší krémy na akné: víte které to jsou?

Pupínek, červený flíček nebo vyrážka na obličeji, tyto nedokonalosti zná každá žena. Objeví se vždy, když je nejméně potřebujeme. Proč se ale tvoří? Stojí za tím hormonální změny, nevhodný životní styl, stres a také kosmetické přípravky, jako jsou právě krémy proti akné, které však mohou způsobit pravý opak. Zjistěte, které to jsou.

Jak vzniká AKNÉ

Akné na pleti vzniká kvůli ucpání mazových žláz na pokožce. Ucpání žláz znemožní vyloučení přirozeného mazu, dojde k jeho hromadění a vzniku zánětu, který spolu s bakteriemi způsobí vznik pupínků a nedokonalostí na pleti.

Nejhorší krémy proti akné

Na trhu je k dispozici obrovské množství produktů a krémů, které působí protizánětlivě a bojují proti akné. Obsahují kyseliny a přidané složky, které regulují tvorbu kožního mazu. Tyto složky však mohou vést k nadměrnému vysoušení pleti a tvorbě nechtěných pupínků. 

Zcela nevhodné jsou také hutné pleťové krémy. Ačkoliv je nutné pleť hydratovat, i jedna vrstva takového krému může způsobit ucpání pórů, zanesení již existujících pupínků a vést také ke vzniku nových. Proto je důležité zvolit lehké krémy proti akné, s jemným složením, které pleť hydratují a nebudou obsahovat přebytečné kyseliny nebo vysušující složky jako je například alkohol a další syntetické ingredience. 

Akné zhoršují i opalovací krémy. Ačkoliv je potřebné chránit pokožku před škodlivými paprsky, opalovací krémy obsahují oleje, které zanáší pokožku a vedou ke vzniku pupínků. 

Jak čistit aknózní pleť

Základem je čištění pleti. Na aknózní pleť nanášejte jemné čistící přípravky určené pro váš typ pleti. Při nanášení čistícího produktu nepoužívejte žínky nebo drsné kartáčky, které by mohly poškodit kožní bariéru. Pokožku poté opláchněte pouze vlažnou vodou a usušte ručníkem, který je určený pouze na pleť a ošetřete jemným hydratačním krémem proti akné. Pokud vás trápí nadměrný výskyt akné i mimo obličej, je dobré vyhledat odbornou pomoc.