KrásaKrása a módaPleť

Kosmetička radí, jak skrýt vrásky: 5 tipů pro mladistvější vzhled

Kosmetička radí, jak skrýt vrásky: 5 tipů pro mladistvější vzhled

Vrásky jsou přirozeným projevem stárnutí. S přibývajícím věkem se objeví u každého z nás. Tvorbě vrásek se v dnešní době dá nejen úspěšně předcházet, ale jemné linky se dají také úspěšně skrývat. Kosmetička radí, jak se vypořádat s projevy stárnutí pleti a jak si co nejdéle uchovat mladistvý vzhled.

  • hydratační krém
  • produkty s retinolem
  • podkladová báze
  • lehký make-up
  • zvýrazněte oči

Hydratační krém

Největším strašákem pro jemné vrásky je hydratační krém. Díky pravidelné aplikaci hydratačního krému nebude vaše pokožka vyschlá, což se velmi pozitivně projeví právě na viditelnosti vašich vrásek. Nejvhodnější krémy jsou s obsahem kyseliny hyaluronové a vitaminem C. Nezapomínejte používat krém po každém vyčištění pleti, jen tak bude vaše pokožka trvale hydratovaná.

Produkty s retinolem

Produkty s retinolem povzbuzují pokožku k tvorbě kolagenu. Díky obsahu retinoidů bude vaše pokožka působit pevněji, což ji dodá na mladistvém vzhledu. Vrásky jsou mimo jiné způsobeny také postupnou ztrátou kolagenu v pleti. Účinky těchto produktů se projeví v rozmezí 1-3 měsíců.

Podkladová báze

Pokud používáte make-up, vždy před ním použijte kromě krému také podkladovou bázi. Díky podkladové báze pod make-up se vyplní jemné a větší vrásky, díky čemuž se make-up se ve vráskách nebude srážet a nebudou tak viditelné.

Lehký make-up

Noční můra zralé pleti je těžký a hutný make-up, který právě nejvíce zalézá do vrásek. Pokud potřebujete silnější krytí, raději sáhněte nejprve po korektoru a následně naneste teprve make-up. Jedině tak můžete

Zvýrazněte oči a rty

Posledním možným způsobem, jak skrýt vrásky je odlákání pozornosti. Můžete zkusit zvýraznit oči. Vsaďte ale na přirozený make-up. Výrazné černé spodní linky vám jen přidají na věku. Můžete přidat také trochu rtěnky a případně lesku na rty, které zaručeně přilákají pozornost.