Krása a módaPleť

4 kosmetické objevy za únor: Tipy pro zralou pleť

4 kosmetické objevy za únor: Tipy pro zralou pleť

Cítíte, že vaše pleť stárne? Je na čase, abyste se o ni začaly pořádně starat. Poradíme vám, jak bojovat proti vráskám, jak pleť hydratovat i jak stimulovat produkci kolagenu. Tady jsou tipy na produkty, které určitě musíte vyzkoušet.

Opunciový olej

Vyzkoušejte opunciový olej, který se získává z plodů kaktusu Opuncia. Připravte se na to, že to nebude levná záležitost, opunciový olej je totiž nejdražším olejem na světě. A není se čemu divit, má významné hydratační a regenerační účinky. Někdy se mu také přezdívá přírodní botox. Působí proti vráskám, vypíná kůži a zabraňuje jejímu stárnutí.

Co tento olej obsahuje? Především esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny, minerály a vitamín E.

Speciální tip pro vás: Opunciový olej můžete použít i na nehty. Zvýší jejich pružnost a nehty se budou méně lámat.

Sérum pro zralou pleť

Zralá pleť určitě ocení i koncentrované sérum, které je plné aktivních látek zpomalujících stárnutí. Vhodné je například sérum obsahující peptidy (působí jak účinný lifting pokožky), vitamín A nebo C (chrání pleť před vnějšími vlivy, sjednocuje tón pleti a rozjasňuje ji). Dále může být obsažen kolagen a koenzym Q10 (navracejí pleti pružnost) nebo kyselina hyaluronová.

Produkty s hlemýždím slizem

Hlemýždí sliz obsahuje důležité minerály a vitamíny, které vyživují a hydratují pokožku. Také ji omlazují a regenerují. Hlemýždí sliz dokáže vyhladit jemné vrásky a zmírnit ty stávající. Léčí také strie a potlačuje tmavé pigmentové skvrny na pleti. Je tedy více než vhodný pro zralou pleť.

Maska na obličej s kaviárem

Kaviár si můžete dát nejen k večeři, ale i na pleť. Má anti-oxidační účinky a ochraňuje pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením. Kaviár obsahuje omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a redukovat vrásky.