Krása a módaPleť

5 technik líčení, které skryjí vrásky: vyzkoušíte je také vy?

5 technik líčení, které skryjí vrásky: vyzkoušíte je také vy?

Příznaky stárnutí, jako jsou vrásky, mohou být občas na obtíž. Ale nezoufejte! Existuje totiž hned několik způsobů, jak můžete pomocí líčení vrásky nejen skrýt, ale také vypadat mladší a svěží. Objevte společně s námi TOP 5 technik líčení, které vám pomohou vytvořit mladší vzhled!

Hydratování pleti

Nejdůležitějším krokem před samotným líčením, který může skrýt vrásky, je hydratace. Dobře hydratovaná pleť totiž vždy vypadá mladší a zdravější, takže začněte své líčení kvalitním hydratačním krémem nebo sérem, které vyplňuje vrásky a dodává pleti pružnost.

Aplikace základního make-upu

Použití kvalitního základu ve formě make-upu, který bude odpovídat typu vaší pleti, může být tím nejlepším krokem, jak skrýt vrásky. Zvolte vždy make-up, který je hydratační a má jemnou texturu, která se přirozeně spojí s pletí a vrásky naopak ještě více nezdůrazní. Pokud chcete sílu make-upu na své pleti ještě více umocnit, použijte před samotným nanesením primer (podkladovou bázi).

Korekce vrásek

Po nanesení make-upu pokračujte korektorem v tyčince nebo jiné formě. Pro skrytí vrásek se však zcela nejčastěji používají tekuté korektory, které se snadno nanášejí a míchají dle potřeby. Aplikujte korektor vždy na oblasti s vráskami a jemně zatlačte prsty, aby se přirozeně spojily s pletí – snažte se však korektor vždy do pleti jemně „naťukávat“.

Konturování tváře

Aplikace světlých stínů na horní část obličeje může pomoci vytvořit optickou iluzi hladší pleti a skrýt vrásky. Naneste proto světlý stín nejen na čelo, ale také na váš nos a bradu, abyste přitáhli pozornost k těmto oblastem namísto vrásek.

Pudrování

Nakonec své pleti dopřejte kvalitní pudr, jedná se totiž o důležitý krok, který může pomoci zafixovat make-up a snížit lesk pleti. Použijte proto jemný pudr a aplikujte ho na celý obličej – především však na oblasti s vráskami, abyste je vyhladili a dodali své pleti celkově přirozený vzhled.