Recenze

Recenze difuzéru Innobiz Lisalia Classic: Vyzkoušeno v redakci

Recenze difuzéru Innobiz Lisalia Classic: Vyzkoušeno v redakci

Jelikož většinu dne trávím prací u počítače a miluji různé vůně a ambientní osvětlení, hledal jsem difuzér, který by splnil obojí v jednom. To se mi povedlo u difuzéru Innobiz Lisalia Classic, který jsem si ke svému pracovnímu stolu zakoupil. Nabízí se v provedení čistém nebo s ornamenty na krycí části, já vybral jednoduchou variantu.

Natočili jsme pro vás i krátkou videorecenzi 🙂

Hlavní klady:

 • Dobře zabalený
 • Jasné a jednoduché použití bez nutnosti čtení návodu
 • Elegantní design se zlatými prvky
 • Mód difuzéru má tři možnosti (2 hodiny, 4 hodiny nebo 30 minut)
 • Možnost ovládat intenzitu světla nezávisle na difuzéru
 • Minimalistický design
 • Vynikající poměr ceny a výkonu

Hlavní zápory:

 • Žádný zásadní
 • Náročný proces dolévání vody (musíte sundat hlavní skleněný kryt, horní krytku a potom lít vodu)
 • Voda vydrží jen několik hodin, takže jde o poměrně častý proces
 • Světlo není dostatečné na použití jako noční lampu ke stolu na čtení

Balení a první dojmy

Difuzér přišel velmi dobře zabalený, vše bylo naprosto jasné a nebyl potřeba číst návod. Do základní části vlejete vodu, případně nakapete olejíček, nasadíte plastovou krytku a následně nasadíte celý bytelný a na dotek příjemný skleněný vršek. Ten má nahoře elegenantní zlatou korunku, ze které po zapnutí jde mírná pára, ovoněná olejíčkem.

Jak difuzér funguje

Samotný difuzér má elegantní dřevěnou podstavu se zlatým prvkem v podobě otáčecího a zároveň mačkacího tlačítka, kterým stisknutím zapínáte mód difuzéru – dvě hodiny, 4 hodiny nebo 10 minut. Otáčením tlačítka ovládáte svit lampy – nezávisle na tom, jestli jste zmáčknutím difuzér zapli, nebo ne. Můžete tedy jen svítit a nepoužívat difuzér na vypařování vody.

Svit lampy jde nastavit od úplného minima až po jasné, ale stále ambientní osvětlení. Pokud ale chcete difuzér mít jako noční lampu ke stolu na čtení, světlo není dostatečné. Je ale skvělé na atmosféru u počítače a v interiéru.

Provonení interiéru záleží na množtví olejíčku, který do difuzéru nakapete. Nám stačily zhruba tři kapky, abychom v místnosti po několika minutách vůni cítili.

Naše hodnocení a závěr

Celkově jde o velmi povedený difuzér, který jako jeden z mála na trhu má zároveň funkci lampy, jejíž intenzita svícení jde ovládat nezávisle na difuzéru. Zároveň je minimalistický a cenu kolem třinácti stovek považujeme za ideální poměr ceny a výkonu.

Pokud bychom měli něco vytknout, je to poměrně náročný proces dolévání vody – musíte totiž sundat hlavní skleněný kryt, poté horní krytku z umělé hmoty a až pak lít vodu. Potom zase vše zandat. Voda přitom vydrží jen několik hodin, jde tedy o poměrně častý proces.

Pořídit difuzér můžete za cenu kolem 1 300 a v několika variantách. Zde odkaz na Heureka.cz