Krása

Balayage na hnědé vlasy: co byste měla vědět a jak ho udržovat

Balayage na hnědé vlasy: co byste měla vědět a jak ho udržovat

Technika balayage je ideální zejména pro hnědé vlasy. Jakým způsobem s ní oživit účes a co byste měla vědět, než se pro tuto úpravu rozhodnete?

Balayage brunetkám skutečně sluší

Balayage je aktuálně velmi trendy technika barvení. Jedná se vlastně o specifický styl melíru, kdy se odbarvovač nanáší štětcem tak, že kadeřnice vezme celou délku vlasů najednou a barví se bez ohledu na každý vlas. Aplikuje se do horní vrstvy vlasů a na rozdíl od melíru se jednotlivé prameny nebalí do fólie.

Prosvětlení má být jakoby nahodilé, cílem je maximálně přirozený efekt. Ve srovnání s klasickým melírem je balayage také časově náročnější a dražší.

Pro hnědé vlasy je tato technika ideální hlavně proto, že se vám barva jinak může zdát fádní. Typicky se s pomocí balayage do vlasů přidávají teplé odstíny světle hnědé a blond. Díky tomu se do hnědého základu dostane rozměr a zároveň zůstane výsledný odstín přirozený.

Balayage je nenáročná a variabilní

Oblíbená je třeba karamelová nebo ještě teplejší měděná. Tuto kadeřnickou techniku ale v zásadě můžete přizpůsobit všem barvám pleti s rozličnými podtóny.

Pokud potřebujete do vlasů dostat spíše studené tóny, zručná kadeřnice dokáže vykouzlit i ty. Nejčastěji se pak takové zákaznice ptají po tzv. popelavé blond, případně po ledové blond. Brunetkám sluší i světlejší hnědá s našedlými odlesky.

Pozor, pokud vyžadujeme studené tóny, balayage vyžaduje zpravidla dva kroky:

  • zesvětlení
  • dotónování

Zesvětlování totiž téměř vždy ve vlasech odhalí načervenalý pigment a přirozeně tak musíme tonerem tento efekt odstranit.

Jak udržovat balayage

Tato metoda potěší také minimálními nároky na údržbu. Pokud je pro vás právě tento aspekt důležitý, v zásadě lze říci, že by neměl nikdy ve vlasech být patrný vysoký kontrast. Základní barva by měla zůstat přirozená nebo pouze mírně odlišná od původního odstínu. A samotné odlesky by pak neměly být příliš světlé. Zjemnit lze celek do této podoby opět tonerem.

Balayage hezky vyniká hlavně na delších vlnitých vlasech. Ke zvlnění můžete použít kulmu i žehličku. Stylové je hlavně propojení se sestříhaným tupým účesem, dopřát si ale můžete tuto techniku také na vlasech tupě střižených. Stejně tak dobře dokáže posloužit i k oživení rozverného krátkého pixie střihu.